Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (26 lipca – 1 sierpnia 2021)

Miasta stracą na Polskim Ładzie, w parafii w Legnicy podpisują się pod obywatelskim projektem „Stop LGBT”, Jarosław Zieliński nadal korzysta z ochrony funkcjonariuszy SOP, Czy czeka nas powrót do obowiązkowej służby wojskowej – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia z ubiegłego tygodnia

1. Prezydent USA Joe Biden na pytanie o ewentualną wizytę Andrzeja Dudy w Waszyngtonie, odpowiedział krótko, że jeszcze go nie zaprosił.

2. Ktoś musi zapłacić za Polski Ład i tym kimś będą samorządy. Na tym programie stracą one w ciągu 10 lat aż 145 mld złotych. Nie będzie więc kasy m. in. na edukację, mieszkania, transport. Będzie lepiej, czy też będzie jednak gorzej?

3. W Legnicy, w parafii św. Jana Chrzciciela, pojawiło się ogłoszenie parafialne. To apel, by po mszy parafianie podpisali się pod obywatelskim projektem „STOP LGBT”. To tak w ramach propagowania „miłości do bliźniego swego”. Indeks Ksiąg Zakazanych, Indeks Orientacji Zakazanych, Indeks Zachowań Nieobyczajnych…

4. Jarosław Zieliński pełnił do listopada 2019 roku funkcję wiceministra MSWiA. I co ciekawe, teraz, gdy już jest zwykłym Zielińskim, nadal korzysta z ochrony funkcjonariuszy SOP (to nawet ponad 35 tys. zł miesięcznie) i przemieszcza się  luksusowym BMW serii 7, które na pewno nie jest jego prywatnym autem. Gdybyś więc Rodaku zastanawiał się, gdzie są Twoje pieniądze, to donoszę, że w m.in. kieszeni Zielińskiego.

5. Macierewicz wszystko sobie przekalkulował i wyszło na to, że nie opłaca mu się lecieć w Polskę z raportem smoleńskim. Skończona robota to też powrót do roli szeregowego posła i koniec z przywilejami, sekretarką, służbową limuzyną. Co więc robi pan Antoni? Zleca ponowne wykonanie ekspertyz wraku samolotu i zdaje się, że cała zabawa w podkomisję smoleńską zaczyna się od nowa. Oczywiście pod warunkiem, że Błaszczak się zgodzi.

6. Prezes i politycy PiS mają wyrąbane na Amerykanów, którzy bacznie przyglądają się pracom nad „Lex TVN”. Z ich wypowiedzi wynika, że Biden i cała reszta mogą im podskoczyć, udają, że o żadnych ewentualnych sankcjach nie słyszeli, a Polska da Amerykanom taką kasę za czołgi, że to powinno zamknąć im usta. Poza tym niech Amerykanie nie wtrącają się w nie swoje sprawy.

7. Rada Warszawy przyjęła uchwałę, zakazującą poruszania się po stolicy furgonetek z homofobicznymi i antyaborcyjnymi treściami. Ziobro radnym nie daruje, więc już jego prokuratura okręgowa wystąpiła do pisowskiego wojewody z wnioskiem o wycofanie tego zakazu.

8. Błaszczak zbroi nas na potęgę. Marzy mu się piękna, profesjonalna armia, złożona z 300 tys. doborowych żołnierzy. Czyżby więc czekał nas powrót do obowiązkowej służby wojskowej?

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »