Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (27 luty – 5 marca 2023)

Kaczyński nazwał rządy PiS wielkim dziełem naprawy. Rosja odcięła Polsce dostawy ropy, a Morawiecki się chwali. Wojsko daje honorową wartę Kamratom. Setki policjantów ochrania partyjne spotkania prezesa. Lekarka odmówiła pacjentce recepty na środki antykoncepcyjne, twierdząc, że Jezus ma wobec niej inne plany – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Odbył się kongres Stowarzyszenia OdNowa, założonego przez byłych polityków Porozumienia Gowina, a dzisiaj bliskich współpracowników PiS. Najważniejszym punktem programu było odczytanie listu samego prezesa, w którym nazwał on swoje rządy „wielkim dziełem naprawy i wzmocnienia Rzeczypospolitej” i przypomniał, że tylko on i jego partia są w stanie zapewnić Polsce stabilizację, rozwój i bezpieczeństwo. Polska leży i kwiczy pod jego rządami, a on wciąż ślepy, głuchy.

2. Morawiecki chwali się, jak to sobie odpuściliśmy ropę z Rosji, jacy jesteśmy niezależni itd., a tu znów okazało się, że kłamstwo ma krótkie nogi. Po pierwsze, mimo polskich apeli o nakładanie sankcji na Rosję, do Polski w 2022 roku sprowadzono z Rosji towary za 72 mld złotych, z czego 39 mld 418 mln złotych wydano na oleje ropy naftowej i oleje otrzymywane z minerałów bitumicznych, a 3 mld zł na gazy ziemne i pozostałe węglowodory gazowe. Po drugie, to nie my się odcięliśmy od rosyjskiej ropy, tylko to Rosja nas odcięła.

3. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Piotra Wojciechowskiego, jednego z prominentnych członków Bydgoskiego Kamractwa Rodaków, lekarza i byłego żołnierza. Podczas ceremonii pożegnania na bydgoskim cmentarzu paliły się race, były kamrackie flagi, organizacyjne uniformy, neofaszystowskie emblematy, a całość uświetniła honorowa warta, którą pełnili żołnierze Wojska Polskiego (!).

4. Aż 345 tys. zł dostało od Czarnka Towarzystwo Internistów Polskich na międzynarodową konferencję „Etyka Medyczna 2023”. Ciekawsze jej punkty, to m. in. „Co się kryje za ideologią gender i jakie stwarza ona zagrożenia dla medycyny dzieci i młodzieży”, „Dysforia płciowa – model terapeutyczny dla dzieci, młodzieży i młodych dorosłych”, „Medyczne konsekwencje procedur zmiany płci”, a będą o tym mówić Jay Richards, katolicki teolog, Marcus Evans, terapeuta konwersyjny, który porównywał tranzycję do lobotomii, czy też Paul Hruz, członek Catholic Medical Association, organizacji promującej „leczenie” homoseksualności. Tak drodzy Państwo, w takim kierunku idzie polska edukacja. Ona ma wykluczać i opierać się na pseudonaukowym.

5. Wiadomo, że za rządów PiS znacznie zmieniła się rola polskiej policji. To już nie stróże prawa, nie specjaliści od zapewnienia obywatelom bezpieczeństwa, to prywatna ochrona prezesa! Wprawdzie szefostwo policji broni się rękami i nogami przed ujawnieniem danych, ale i tak już wiadomo, że np. w Chojnicach Kaczyńskiego ochraniało 292 policjantów, a na państwowych uroczystościach związanych z zakończeniem przekopu Mierzei Wiślanej 828 policjantów. Dodajmy tych, co stoją przed jego domem na Żoliborzu, asystują mu, gdy wpada na Wawel, czy też obstawiają miesięcznicę smoleńską.

6. Polska jest na ostatnim miejscu w Europie, jeśli chodzi o dostępność do antykoncepcji (raport  European Parliamentary Forum for Sexual & Reproductive Rights). Taki wynik nikogo nie powinien dziwić, bo u nas za antykoncepcję trzeba płacić z własnej kieszeni, a do tego problemem jest znalezienie lekarza, który nam wypisze receptę. Wielu ginekologów chowa się pod klauzulą sumienia, tak jak pewna lekarka z Warszawy, która odmówiła pacjentce wystawienia recepty na środki antykoncepcyjne stwierdzając, że Jezus ma wobec niej inne plany.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »