Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (29 marca – 4 kwietnia 2021)

Różne limity osób na pogrzebach, PiS ma kandydata na szefa IPN, chcą pozbawić dr Grzesiowskiego praw wykonywania zawodu, kto dostanie pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia z ubiegłego tygodnia

1. Gdyby nie to, że to prawda, uznałabym, że ktoś cytuje mi fragment z kiepskiej komedii. Ale to się dzieje. Chodzi o… pogrzeb. Jeśli ma on charakter religijny, nie obowiązuje żaden limit osób w nim uczestniczącym. Jednak, gdy pogrzeb jest świecki, to może w nim uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

2. Przed nami bardzo ważne wydarzenie, czyli wybór nowego szefa IPN. Oczywiście PiS już ma kandydata. To dr Karol Nawrocki, wiernie służący prezesowi. Zapunktował „przejęciem” Muzeum II Wojny Światowej, „odbiciem” z rąk gdańskiego samorządu Westerplatte i rozpoczęcie tam budowy nowego muzeum. Ktoś zdziwiony tym wyborem?

3. Dyrektor Lasów Państwowych Andrzej Konieczny kupił od Lasów Państwowych nieruchomość za 9,4 tys. zł. To nie pomyłka! 110-metrowy dom, wart co najmniej 190 tys. zł… za 9,4 tys.! Biegiem przepisał go na syna i zaciera ręce z radości, bo interes życia zrobił. Poinformowane o tym Ministerstwo Środowiska nie jest zainteresowane tym zakupem.

4. Reakcja Aleksandra Stępkowskiego, rzecznika Sądu Najwyższego na skierowanie przez KE sprawy przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości, bezcenna. Wyskoczył z tekstem, w którym odniósł zaistniałą sytuację do Judasza, który sprzedał Jezusa za kasę. Totalnie oderwało go od realiów, bo Polska to wciąż jeszcze nie instytucja kościelna.

5. Lekarz, który ośmielił się skrytykować działania rządu, wprowadzające ogromny chaos, gdy pandemia szaleje i wytknąć popełniane błędy, zapłaci za swoje słowa. Już poszedł wniosek o pozbawienie dr Grzesiowskiego praw wykonywania zawodu. Puk! Puk! Kto tam? To ja, głupota!

6. Rząd ostatnio ciężko pracował, by rozdzielić kasę na projekty złożone do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Mazowsze otrzymało 0 zł (!) na planowane w swoich szpitalach przedsięwzięcia. 1,5 mld zł pójdzie więc tylko do właściwych samorządów. No cóż, kara dla województw, gdzie PiS przegrało wybory samorządowe, musi być.

7. Niedzielski, minister zdrowia, który „panuje” nad sytuacją pandemiczną, właśnie poinformował, że nigdy już nie wrócimy do czasów sprzed pandemii i wielu z nas już zawsze będzie musiało nosić maseczki. Ma to swoje plusy, bo nic jak maseczka, nie ukryje fatalnego stanu uzębienia, co przy niebotycznie drogich usługach stomatologicznych, jest bolączką ogromnej rzeszy Polaków.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »