Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej  (3 – 9 kwietnia 2023)

Polska ma być chrystusowa – arcybiskupi o narodzie * Kowalczyk będzie szefem Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów * Ziobro szykuje zabezpieczenie na wypadek utraty władzy * Komisarze wyborczy od PiS i Piebiaka *  Rządowe miliony dla Kukiza – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. „Jeśli Polska chce pozostać Polską, to ma być chrystusowa” –  tak rzecze metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. Chrystusowa w wersji Polskiej Instytucji Kościelnej? W wersji PiS i resztek Zjednoczonej Prawicy? Strach się bać.

2. Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa, zawalił sprawę ze zbożem i ostro podpadł rolnikom. Podał się więc do dymisji, ale nadal może spać spokojnie. Pozostanie w rządzie z fuchą wicepremiera i szefa komisji ekonomicznej. Jak widać, nieważne, co i jak spartolił, ważne, że swój i że lojalny. Taka to jest nasza dzisiejsza Rzeczpospolita…

3. Olga Semeniuk-Patkowska, wiceminister rozwoju i technologii, na antenie Polsat News uświadamiała nas, że dbałość o kościół jest jednym z podstawowych warunków, niezbędnych do osiągnięcia dobrobytu mieszkaniowego. Co to znaczy? Załapię się na mieszkanie tylko wtedy, gdy wykażę, że jestem katoliczką, będę czciła Polską Instytucję Kościelną, będę składała hołd hierarchom polskiego kościoła i żyła podług prawa kościelnego, a nie tego, zagwarantowanego Konstytucją?

4. Mimo że Zjednoczona Prawica na uszach staje, by zapewnić sobie zwycięstwo w wyborach parlamentarnych, to jednak ma stracha. Ziobro już kombinuje, by zabezpieczyć się na wypadek przegranej i wyskoczył z projektem zmieniającym m. in. prawo o prokuraturze. Zmiana dotyczy głównie przekazania uprawnień prokuratora generalnego prokuratorowi krajowemu, którym jest i będzie przez najbliższe kilka lat jego koleś. Chodzi o dysponowanie budżetem, podejmowanie decyzji osobowych i nadzór nad sprawami. Jeśli te zmiany przejdą, nowy prokurator generalny nie będzie miał praktycznie żadnej kontroli nad krajówką..

5. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listę nowych komisarzy wyborczych, którzy mają stać na czele legalności i przejrzystości wyborów. Dla nikogo nie będzie niespodzianką, że dominują na niej sędziowie zawdzięczający swoje kariery obecnej władzy, powiązani z Piebiakiem, tym od ostrej afery hejterskiej i lojalni wobec Ziobry.

6. Antysystemowy Kukiz już niejeden raz pokazał, że jest chwiejny jest jak proporczyk na wietrze. Niby nie poszedł w politykę dla kasy a tu… proszę. Na konto jego fundacji „Potrafisz Polsko” wpłynęło dzięki osobistemu zaangażowaniu Morawieckiego 4 mln 284 tys. 900 zł!

7. Oskar Szafarowicz to bystry młodzieniec, poczuł kuszący smrodek z koryta, więc aktywnie zaangażował się w działalność młodzieżówki PiS. Trochę pohejtował, poszalał z agresywnością, bezrozumnym powielaniem sloganów obozu władzy i udało się! Został zauważony i natychmiast nagrodzony. Ma dopiero 22 lata, a już zatrudniono go w Krajowym Zasobie Nieruchomości,  otrzymał własny program w Telewizji Republika i teraz jeszcze załapał się w Banku PKO BP jako specjalista w „obszarze prezesa zarządu, pionie zarządzania personelem, w biurze zarządzania wartością pracownika, w zespole planowania i sprawozdawczości”.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »