Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (3 – 9 października 2022)

Polska na czwartym miejscu od końca w UE pod względem innowacyjności. Armia policjantów ochrania Kaczyńskiego. Kuchciński, bohater afer, będzie szefem kancelarii premiera. Kukiz głosi, że może startować w wyborach z listy PiS, ale stawia warunek. Rośnie fundusz kościelny, a PiS wydrenował fundusz reprywatyzacji – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Wciskanie Polakom kitu, że Polska rośnie w siłę, znowu okazuje się pobożnym życzeniem. Mamy kolejny europejski ranking, tym razem dotyczący innowacji. Otóż zajmujemy mało zaszczytne, czwarte miejsce od końca. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Nie inwestujemy w innowacje, bo jesteśmy zbyt biedni. Odbija się ostrą czkawką fatalna jakość wykształcenia, daleko poniżej średniej europejskiej. Boimy się inwestować, bo nie wie nikt, co za chwilę wymyśli rząd, by nam dowalić. …

2. Prezes jest najcenniejszym dobrem narodowym (sic!), co widać gdy ruszył w Polskę. Kaczyńskiego podczas jego wojaży po powiecie poznańskim ochraniało 189 policjantów i 60 pojazdów!

3. I kolejny ranking, tym razem bankierów centralnych na świecie. Podstawą oceny była prowadzona przez banki polityka pieniężna, zwłaszcza pod kątem efektów walki z inflacją. Nasz Glapiński pokonał tylko prezesów banków Turcji i Białorusi!

4. Barbara Nowak, kuratorka oświaty w Małopolsce, nie daje o sobie zapomnieć. Właśnie objawiła nam, co jest jedynym ratunkiem dla Polski. Nie mądra polityka na najważniejszych obszarach, nie dobra edukacja, nie rozważne działania w celu pokonania inflacji, zabezpieczające nas przed recesją, ale… modlitwa różańcowa. Jakież to proste! Zastanawiam, czy taka modlitwa pomoże też na głupotę?

5.Kukiz wyrósł na pierwszego naiwniaka Rzeczpospolitej! Jeszcze niedawno taki był antysystemowy, a dzisiaj głosi, że może startować w wyborach z listy PiS, jeśli tylko prezes zgodzi się na wprowadzenie ordynacji mieszanej. Ech panie Kukiz! Skąd wiara, że prezes marzy o wspólnej liście? On już pana wykiwał, przeżuł i wypluł.

6. Wielki powrót Marka Kuchcińskiego! Gościa, który załatwiał rodzinie i znajomym przeloty za nasze, podatników, pieniądze. Tego, którego nazwisko pojawia się w aferze podkarpackiej, który rozwalił praworządność Sejmu. Teraz będzie szefem kancelarii premiera.

7. Rząd przeznaczy w przyszłym  roku na Fundusz Kościelny rekordową kwotę, czyli 216 mln. zł. Drogi Polaku,  Ty kombinuj, jak przeżyć, a Polska Instytucja Kościelna niech rośnie w siłę i potęgę, bo jej się należy bardziej niż Tobie i tyle w temacie.

8. Gdyby ktoś zastanawiał się, gdzie są pieniądze z Funduszu Reprywatyzacji, które miały iść na odszkodowania za bezprawnie przejęte mienie po wojnie, na odszkodowania dla osób represjonowanych oraz odszkodowania przyznane przez Komisję do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich, to uprzejmie informuję, że z tej kasy rząd finansuje rządowe spółki. To właśnie na nie poszło już z Funduszu ponad 10 mld złotych. A ile poszło na odszkodowania? Tego nie wie nikt, bo Ministerstwo Finansów nie zamierza ujawnić danych.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »