Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (3-9 stycznia 2022)

Za podwyżki gazu i prądu Polacy winą rząd, nie Tuska. Ksiądz pedofil wrócił do Otwocka. Rozpada się wyszehradzka czwórka. Posłowie potrafią zadbać o swoje portfele. Czy Ziobro podzieli los Gowina? – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Zdaje się, że syndrom Tuska, który ponosi winę za każde zło, jakie się w Polsce wydarza, do narodu już nie przemawia. Według najnowszego sondażu, w którym zapytano, kto ponosi winę za podwyżki prądu i gazu, 40,4% Polaków uważa, że to zła robota rządu.  Na politykę klimatyczną UE wskazało 15,1 %, a tylko 4,3% uznało, że to wina rządów PO/PSL. 

2. Ks. Grzegorz K. został skazany w 2013 roku na rok więzienia w zawieszeniu na 4 lata za seksualne molestowanie  nieletniego. Minęły 3 lata, Polska Instytucja Kościelna uznała, że nikt już o tym nie pamięta i pedofil, jak gdyby nigdy nic, wraca do Domu Księży Emerytów w Otwocku. Mieszkańcy miasta są oburzeni, a Kościół kolejny raz pokazuje, że ma wyrąbane na przyzwoitość i odpowiedzialność za dokonania księży.

3. Grupa Wyszehradzka to miało być TO! Rząd miał w niej odgrywać pierwsze skrzypce, dominować, dyktować co i jak, trzymać w szachu UE. A tu klapa! Słowacji i Czechom jest już nie po drodze z nami i Węgrami. Mają dosyć tej naszej pseudodemokracji, stosunku do UE, problemów z praworządnością i zaznaczają, że nie zamierzają śpiewać tym samym głosem, co ta dwójka. No cóż, prezes wprowadza nas w etap samotności długodystansowca i zapewne nieźle się na tym Polska przejedzie.

4. Emeryci, którzy wymierają w zastraszającym tempie dzięki covidowi i braku dostępu do służby zdrowia, już nie są wyborczo atrakcyjni, więc nie trzeba w nich dalej ładować, nie trzeba ich kokietować i czarować. Stąd zapowiedź, że koniec z 14. emeryturą.

5. W Nowym Ładzie rząd zadbał o to, by jego negatywnych skutków nie odczuli posłowie. U nich opodatkowaniu podlega tylko pensja, natomiast nie dotyczy to diet do 3 tys. zł. Jak wyliczyli ekonomiści, nie podporządkowani obozowi władzy, gdyby opodatkowana była cała kwota uposażenia i diety, polityk po zmianach mógłby stracić nawet 412 zł i otrzymać 10 711 zł netto. Jednak dzięki zwolnionych z podatku 3 tys. diety, łącznie może dostać „na rękę” aż 12 048 zł. I co, można? Można…

6. W kuluarach sejmowych krąży plotka, że z koalicji ma wylecieć Ziobro, bo to jedyna szansa, byśmy wreszcie załapali się na kasę z KPO. Takiego newsa podaje RadioZet.pl. Ponoć prezes chce zadziałać tak jak z Gowinem, czyli wywalić faceta, ale jego ludzi przeciągnąć na swoją stronę. Kaczyński wierzy, że ludzie Solidarnej Polski oleją swego szefa i większość będzie zachowana. No cóż, chwilowo się zbytnio nie ekscytujmy. Po prostu poczekajmy, czy to prawdziwa bomba czy zwykły niewypał.

7. A to dopiero numer! Wyborcy PiS z Podlasia, którzy stanowią 59% wielbicieli prezesa w tym regionie, zaczynają się budzić. Tu drożyzna jak diabli, coraz więcej ludzi żyje w ubóstwie a reżimówka wciska kit o tym, jak jest wspaniale. To już nie przejdzie i wyborcy PiS są coraz bardziej źli na swoją partię. Mówią, że się zawiedli, że to banda złodziei jak wszystkie inne, pod siebie wszystko robią, że chcą się nachapać kosztem ludzi, że znowu zostali oszukani i że już się nie nabiorą. Czy prezesowi uda się ich znowu kupić?

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »