Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (30 listopada – 6 grudnia 2020)

Morawiecki znowu ogłasza sukces w walce z koronawirusem. Ziobro zajęty jest szczuciem na UE, Czarnek chce nam zrobić z edukacji permanentną lekcję religii, Kaczyński znowu udaje, że go nie ma –  Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia z ubiegłego tygodnia

1. Nie weto unijnego budżetu, nie protesty na ulicach, nie koronawirus, ale… urodziny Radia Maryja były najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia. Politycy Zjednoczonej Prawicy mało nóg nie połamali ścigając się, kto pierwszy dotrze do Torunia i złoży hołd Rydzykowi. Duda w liście porównał działania tegoż radia do Bitwy Warszawskiej, Ziobro bajdurzył o ataku na polskie dusze, Błaszczak o tych złych, co to chcą przekreślić naszą polską tożsamość.

2. Wyrok TK w sprawie aborcji wciąż nie został opublikowany, a już szpitale idą na całość i odmawiają kobietom prawa do usunięcia ciąży.

3.Rząd kocha dzieciaczki ponad wszystko. Zastanawia więc, dlaczego pod koniec listopada zlikwidowano poradnię immunologiczną przy Instytucie Matki i Dziecka przy ulicy Kasprzaka 17a w Warszawie, pozbawiając dzieci fachowej opieki i pomocy? Dla władzy wszystko jest ok, bo te, ok 2.5 tys.  dzieci będzie porozrzucanych do innych poradni tego typu. No, Polacy! Nic się nie stało!

4. No to górnicy mają powód do radości. Właśnie dostali list od Dudy i Morawieckiego, w którym obiecują oni, że co tam globalne problemy klimatyczne, my od węgla nie odejdziemy! To podstawa polskiej egzystencji i to polska racja stanu! A że przyjdzie taki czas, gdy Polska będzie węglową pustynią bez śladów jakiegokolwiek życia, to już drobiazg. Nieistotny i nie wart uwagi. Ważne by dzisiaj górnicy mieli radochę.

5. Rozpacz ogarnęła sandomierską diecezję. Radni, nie bacząc na stanowisko kleru, przyjęli apel o „poszanowaniepraw kobiet” i sprzeciwiający się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji. Kuria zażądała od burmistrza „uszanowania prawa do swobody wypowiedzi w tej oraz w innych kwestiach”, radni PiS się wściekli, no i zaczęła się ostra wojenka ideologiczna.

6. W Szczecinie jest Ośrodek Monitorowań Chrystianofobii „Fidei Defensor”. Jego członkowie piszą donosy na Strajk Kobiet i działaczy LGBT, a ostatnio postawili 14 billboardów, których łączy hasło „Nie zabijaj, pozwól żyć”. Jak myślicie, skąd ta instytucja ma kasę na rozwijanie swoich skrzydeł? Oczywiście z Funduszu Sprawiedliwości Ziobry!

7. Miało być tak pięknie. Polski przemysł stoczniowy, pod dobrą opieką rządu, znowu miał się stać potęgą  … lata minęły, a właśnie Morska Stocznia Remontowa„Gryfia” wywala na bruk blisko 200 osób i sprzedaje swoje tereny w Świnoujściu. Ponoć te zmiany to droga do modernizacji, która zapewni stoczni świetlaną przyszłość.

8. Czekają nas gorące dni w Brukseli. Rząd jest gotów złożyć cała Polskę na ołtarzu ofiarnym i załatwić nas w UE na amen, a co na to kraje członkowskie? Wydaje się, że mają głęboko gdzieś wymysły polskiego obozu władzy i nie zamierzają odpuścić. Odgrażają się, że Fundusz Odbudowy wejdzie w życie, czy tego Polska chce, czy nie.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »