Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (30 maja – 5 czerwca 2022)

Proszę o wybaczenie, że pomijam zupełnie w prasówce konwencję PiS. Szkoda na nią czasu i energii, bo takie zjazdy świetnie znamy z lat PRL. Ta obstawa policji i ochrony, to upajanie się sukcesami, to wskazywanie na wrogów i winnych tego, że niewiele się udało… Odpuszczam ten temat, i polecam inne, ciekawe newsy z minionego tygodnia

1. Posłanka Solidarnej Polski Maria Kurowska już wie, co da Ukrainie zwycięstwo w walce z Rosją. Modlitwa! To nie żart! Ona naprawdę to powiedziała. Kobieta jest przekonana, że wystarczy iż Ukraińcy będą się modlić do swojego patrona, Michała Archanioła i Rosjanie zwiną żagle.

2. Rząd zapewnia, że jest uczciwy i prawy, dlaczego więc tak się boi Europejskiej Prokuratury, która bada przewałki z unijnymi funduszami? EPPO wysłała do Polski już 23 prośby o współpracę i… cisza. Rząd nie wpuści unijnych śledczych do Polski, bo mają na słowo uwierzyć, że wszystko z zagospodarowaniem tej unijnej kasy jest ok. W tej sytuacji szefowa europejskich śledczych zgłosiła problem do KE i bardzo możliwe, że zakończy się to skargą do Trybunału Sprawiedliwości UE. Kolejna skarga i może kolejna kara finansowa?

3. Jeszcze „ojczulkowie narodu” nie skończyli z niewygodnymi sędziami i prokuratorami, a już grupa posłów SP postanowiła wziąć się za adwokatów. Planuje złożyć wniosek do pisowskiego TK o uznanie części przepisów o samorządzie adwokackim za niezgodne z konstytucją. O co chodzi dokładnie? To oczywiste, o takie zmiany, które dadzą Ziobrze i jego ludziom więcej kontroli i wpływ na działanie adwokatów oraz notariuszy.

4. W przeddzień rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów, Duda wręczył odznaczenia dla zasłużonych dla polskiej demokracji. Niby nic w tym dziwnego, ale… wśród nagrodzonych znalazły się osoby, których największą zasługą było to, iż były one matkami lub żonami opozycjonistów, w tym m.in. Nelli Rokita. Proponuję Dudzie w następnym rzucie nagrodzić również siostry, braci, dzieci, bratanków i może nawet wnuków bohaterów walk o demokratyczną Polskę, oczywiście tych, lojalnych i oddanych władzy.

5. I kolejny raport NIK, pokazujący do czego zdolna, a właściwie niezdolna, jest partia rządząca. Raport dotyczy budowy elektrowni węglowej Ostrołęka C. To istny pokaz patologii. Niegospodarność, niekompetencje i ewidentne wręcz sabotowanie całego procesu przyniosło już straty w wysokości 1 mld 350 mln złotych.

6. Arcybiskup Jan Romeo-Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej wygłosił homilię na pielgrzymce mężczyzn w Piekarach Śląskich, a w niej nazwał Morawieckiego „pielgrzymem pokoju”, napiętnował tych, co to są za rozdziałem kościoła od państwa, wskazał zdrajców, czyli polityków opozycji, którzy sprzedają Polskę za judaszowe srebrniki. Coś się facetowi pokręciło. Taka szycha kościelna i nie wie, czym jest homilia?

7. Do sukcesów PiS na pewno można zaliczyć ucieczkę dobrych nauczycieli ze szkół. Również i z dyrektorami jest coraz większy problem, bo niewielu widzi sens kierowania jednostką oświatową, która jest coraz bardziej indoktrynowana, kontrolowana, sprowadzana do roli produkcji Homo PiSsus, a do tego kiepskie z tego pieniądze. Czarnek jednak znalazł już rozwiązanie tego problemu. W specustawie dotyczącej pomocy Ukraińcom ma znaleźć się zapis o zatrudnianiu dyrektorów szkół,  bez konieczności przeprowadzania konkursów, po otrzymaniu pozytywnej opinii organu nadzorującego, czyli kuratora oświaty. Czyli wszystko jasne! Będą dyrektorzy z partyjnego nadania!

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »