Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej  (31 października – 6 listopada 2022)

Zasolenie w Odrze znów rośnie. Kto ogląda TVP Info. Proboszcz z Pszczółek przeklina z ambony urzędników. Ponad 55 mld zł wyparowało z OFE. Ciepło od Rydzyka droższe od PGE aż o 500 proc. Polska z najgorszym stanem środowiska naturalnego – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Jak wynika z raportu opublikowanego przez Intermedia, TVP Info najchętniej oglądają mężczyźni (56,33%). Aż 71,32% miłośników tej papki skończyło 60 lat, są emerytami (65,29%), mają wykształcenie podstawowe (46,28%) i mieszkają na wsi (44,23%). I tylko niecały 1 % młodych daje się wciągnąć w dno medialne prezesa…

2. Gdy doszło do katastrofy ekologicznej na Odrze, rząd sprawę badał i badał, po czym doszedł do odkrywczego wniosku. To nieszczęście spowodował upał, przez który Odra się zasoliła w nadmiarze. Ciekawe jak więc wytłumaczą fakt, że teraz, gdy już gorąc nie wali z nieba, znowu doszło do zwiększenia zasolenia rzeki?

3. Członkowie Rady Gminy Pszczółka odrzucili prośbę proboszcza z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, który chciał kupić działkę, wartą ok. 2 mln zł, z 90-procentową bonifikatą. Ksiądz się wkurzył, z ambony oskarżył ich o prorosyjskie zapędy i przeklął nieszczęśników. Ci jednak się nie złamali i pokazali ojczulkowi fucka.

4. Na łeb, na szyję spada wartość emerytalnych oszczędności Polaków. W OFE to strata 55 mld zł, na kontach uczestników pupilka PiS, czyli Pracowniczych Planach Kapitałowych, jest o 160,7 mln zł mniej niż miesiąc temu, a w trzecim filarze, czy w IKE i IKZE spadki również sięgają niebotycznych kwot. Najłatwiej zwalić winę na inflację i wojnę w Ukrainie, ale nie dajmy się nabrać. Niekompetencja, brak jasnych przepisów i rączka Sasina, to główne przyczyny tego stanu rzeczy.

5. Znowu uaktywniła się fundacja Godek. Tym razem zameldowała się przed lubelskim liceum, by pokazać jak walczy z „genderyzowaniem” młodzieży. Uczniowie stanęli jednak na sztorc i w ostrych słowach skomentowali pikietę oszołomów. Brawo oni!

6. Elektrownia geotermalna Rydzyka z wielką pompą i w asyście polityków ZP rozpoczęła swoje działanie i… mieszkańcy korzystający z ciepełka od ojczulka będą teraz bulić 5-ciokrotnie więcej niż dotychczas, gdy korzystali z ciepła,  wytwarzanego przez PGE Toruń.

7. Najpierw PiS wcisnęło swoich ludzi do spółek państwowych, a potem oni zasilili kampanie wyborcze, m.in. Szydło i konto partii. I mowa tutaj o naprawdę wielkich kwotach. W przypadku Szydło i Kopcińskiej mówimy o prawie 75 tys. zł, a na konto partii każdy z pięciu członków zarządu PZU wpłacił po 45 tys. 150 zł. Może to i nie podchodzi pod złamanie prawa, ale ewidentnie wygląda na realizację zobowiązania wobec partii za otrzymany stołek.

8. W raporcie Fundacji Schumana i Fundacji Adenauera, opracowanym przez ekspertów Polityki Insight, zajmujemy ostatnie miejsce w rankingu „zielonych” państw Europy. Uzależnienie od węgla, problemy z recyklingiem, wycinka lasów, smog, brak zdecydowanych działań na rzecz środowiska – to właśnie wpływa na fakt, że jesteśmy najbardziej czarnym punktem tego rankingu. Przyjdzie czas, gdy to Polacy będą uciekać ze swojego kraju, bo nie da się tu żyć.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »