Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (5-11 grudnia 2022)

Konsekracja dziewic na Wawelu * Macierewicz komentuje ustalenia biegłych * Dyscyplinarka dla sędziego Ferka za śledzie i kiszone ogórki * Rekordowa podwyżka składki ZUS dla przedsiębiorców * Radna PiS z Bytowa uważa, że kaplica za 7 mln zł jest ważniejsza niż świetlica – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia z ubiegłego tygodnia

1. Wydarzeniem, o którym media rozpisywały się z lubością, była konsekracja dziewic na Wawelu. Mamy ich już w Polsce 397, a kolejne 15 przygotowują się do zaślubin Chrystusa i trwania w dziewictwie aż do śmierci.

2. Międzynarodowi biegli, prawdziwi eksperci i fachowcy, orzekli, że na pokładzie prezydenckiego Tupolewa 154-M nie doszło do eksplozji. Ale z Macierewiczem nie takie numery. Wszyscy kłamią, mataczą, a prawda jest tylko jedna. Jego! Był zamach i koniec! Czy jest tu gdzieś dobry psychiatra?

3. Sędzia Maciej Ferek z krakowskiego Sądu Okręgowego, zawieszony przez zlikwidowaną już Izbę Dyscyplinarną, będzie miał kolejną sprawę. Tym razem za „gnębienie” koleżanki. Na czym to gnębienie polegało? Okazuje się, że pan sędzia jadł i zostawiał na biurku nieświeże śledzie, kiszone ogórki i kiszoną kapustę, co uniemożliwiało owej koleżance pracę i przez KRS zostało uznane za patologię. Tym właśnie zajmują się neo-sędziowie.

4. Plotki głoszą, że do walki o prezydenturę szykuje się Beata Szydło. Na bezrybiu i rak ryba, więc może faktycznie prezes postawi na nią. Dlaczego? Bo jej się ten stołek prezydencki po prostu należy.

5. Rząd przygotował niezły prezent dla przedsiębiorców. Od nowego roku będą płacić na ZUS nawet 2,3 tys. zł, a w kolejnych latach i więcej. Dla wielu będzie to gwóźdź do trumny, ale obóz władzy nie widzi problemu. Jak to powiedział Kaczyński, „jeżeli przedsiębiorcy nie stać na opłacenie ZUS-u, to znaczy, że nie nadaje się do biznesu.”

6. Rząd zapowiada koniec z tarczą antyinflacyjną i podwyższenie VAT za nośniki energii do 23%. Żeby jednak nie podpaść Polakom, sugeruje, że to UE zmusza do podwyższenia VAT-u. Tak twierdzi Sasin i oczywiście kłamie. Komisja Europejska wyznacza tylko minimalną stawkę w kontekście gazu, która wynosi 5%!

7. Holenderski dziennikarz Ekke Overbeek znalazł w archiwach dowody na to, że Jan Paweł II, będąc arcybiskupem, tuszował przestępstwa pedofilskie popełniane przez księży podlegających jego jurysdykcji (więcej na ten temat w książce „Maxima Culpa”, która ukaże się w przyszłym roku). Tego Polacy zapewne nie przyjmą do wiadomości!

8. Maria Melewczyk, bytowska radna, oczywiście reprezentująca PiS, domaga się by w gminie wybudować kaplicę i zupełnie jej nie rusza, że te 7 mln zł, za które postawiono by ową kaplicę, bardziej przydałyby się na budowę świetlicy w Mądrzechowie i nowej drogi osiedlowej w Dąbiu.

9. KE chce „unijnego poświadczenia rodzicielstwa„, by poprawić los dzieci par jednopłciowych, które przeprowadzają się do takich krajów jak Polska. Chodzi o zagwarantowanie praw tych dzieci i całkiem słusznie, ale już widzę, jak prezes się pod nim podpisuje. Jestem pewna, że na uszach staną, by go storpedować.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »