Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (5-11 lipca 2021)

Dotacje na auta elektryczne także dla kościoła, Kukiz zamierza poprzeć ustawę uderzającą w TVN, Patkowski ogłasza od jakiej kwoty zaczyna się klasa średnia, Duda na weekendy lata do Krakowa samolotem ze statusem HEAD – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Kukiz zamierza poprzeć ustawę uderzającą w TVN, niby to w zamian za ustawę odpartyjniającą TVP i dymisję prezesa TVP Jacka Kurskiego. Naiwniak to czy zwykły cwaniak, który chce się przytulić do partii rządzącej, by utrzymać się w Sejmie.

2. Piotr Patkowski, kolejny Dyzma bawiący się w wiceministra finansów, ogłosił ostatnio, że Polacy zaliczają siebie do klasy średniej już przy dochodach powyżej 4 tys. zł brutto. I to mówi chłopiec, który w 2019 roku zarobił w kancelarii premiera 219,2 tys. zł, co daje około 18.250 zł miesięcznie?

3. PiS po prawie 6 latach władzy zapowiada walkę ze swoim nepotyzmem. Lud ma klaskać z zachwytu. Brawo dla pisowskiej praworządności! Ale jakoś wodzowie narodu nie wspominają o innej formie wsparcia dla kolegów z partii. Nie chwalą się, że w nieco ponad 100-osobowym składzie rządu dorabia sobie  56 posłów i trzech senatorów. I dobrze im, bo łapią się na kasę z Sejmu i kasę z KPRM. O promowaniu i obsadzaniu stanowisk przez Błaszczaka nie wspomnę.

4. Strażacy napisali do Kaczyńskiego list z prośbą o pilną interwencję. Chodziło o to, że były komendant wojewódzki z Poznania Andrzej Bartkowiak tolerował i popierał dyskryminacyjne działania wobec jednego z oficerów. Co na to prezes? Nakazał wyjaśnienie tej sprawy Komendzie Głównej, której szefem jest… tenże Bartkowiak. Nie ma co! Na pewno Bartkowiak podejdzie uczciwie do sprawy i sam siebie ukarze.

5. Andrzej Duda lata samolotem ze statusem HEAD (nadawany tym lotom najważniejszych osób w państwie, które są realizowane w misjach oficjalnych) do Krakowa na weekendy, co trudno uznać za podróże służbowe. W 2020 roku zaliczył 20 takich przelotów.

6. Rząd ma pełne usta sloganów o tym, jak dba o naród, a tymczasem tym, którzy naprawdę potrzebują wsparcia pokazuje soczystego fucka. Z poprawianej co dwa miesiące listy refundacyjnej znikają kolejne leki, szczególnie te, które są dla chorych jedyną szansą i ratunkiem.  Powód? Są zbyt drogie! Do pacjentów z rakiem kolczystokomórkowym, mukowiscydozą, mikroskopowym zapaleniem jelita, dołączają kolejni, z ciężkim atopowym zapaleniem skóry.

7. Lada moment rusza program „Mój elektryk”. Zakłada on, że rząd będzie dotował zakup samochodów elektrycznych. Jak myślicie, kto na bank załapie się na te dotacje? Jak informuje w „Sieci” Marta Kaczyńska, to nasi kochani księża.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »