Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (6 -12 czerwca 2022)

Kaczyński nie wie, czy Niemcy zbroją się przeciwko Rosji, czy przeciwko nam. Komisja Europejska wyegzekwowała już całą karę za kopalnię Turów. Kolejna kasa dla Bąkiewicza. W Lublinie dzieci ukraińskich uchodźców są zapisywane na lekcje religii­­­. Nowa KRS na celowniku Komisji Europejskiej – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Prezes uznał, że trza się brać do roboty, by ratować wiarygodność i zadbać o słupki sondażowe. Ruszył więc w trasę na spotkania z lokalnymi działaczami i tymi z wyborców, którym uda się wcisnąć na owe spotkania. Najfajniejsza bajeczka, która dla mnie jest numerem jeden w jego bajaniu, to rzucenie wielbicielom pod rozwagę, czy Niemcy zbroją się przeciwko Rosji, czy też przeciwko nam i przypomnienie o reparacjach.

2. Pamiętacie te obietnice obozu władzy, że UE figę zobaczy, a nie kasę za Turów? Tyle było machania szabelką a okazuje się, że  Bruksela poradziła sobie z tym problemem. Po prostu odciągnęła sobie należność z tego, co Polska miała dostać i kary spłacone. Jak sobie pomyślę, na co można było tę kasę wydać, ile byśmy jako obywatele na niej skorzystali, to mnie krew zalewa. Cóż, ego tego rządu ważniejsze od interesu państwa.

3. Bąkiewicz korzysta, ile wlezie z tego, że nagle stał się ulubionym nacjonalistą rządu i właśnie załapał się na kolejną rządową dotację. Kasa ma pójść na remont jego siedziby Straży Narodowej oraz na „rozwój bezpieczeństwo i możliwości organizacyjne Stowarzyszenia Marsz Niepodległości”. Tylko w minionym roku Bąkiewicz kosztował nas, obywateli, 3,88 mln zł.

4. W Lublinie dzieci ukraińskich uchodźców są zapisywane na lekcje religii. Ich rodziców dyrektorzy szkół nie raczyli nawet poinformować, że te lekcje nie są obowiązkowe, że obowiązkiem szkoły jest zorganizowanie zajęć z ich własnego wyznania, że mogą wybrać etykę zamiast religii lub w ogóle sobie odpuścić. Do roboty wzięli się więc działacze fundacji Wolność od Religii i uświadamiają rodziców z Ukrainy, jakie jest ich prawo w tym zakresie.

5. No, proszę, Kukiz znowu stawia warunki, od których uzależnia poparcie dla koalicji rządzącej. Będzie ją popierał, ale tylko wtedy, gdy ta wprowadzi instytucję sędziów pokoju i… zliberalizuje dostęp do broni palnej. No fakt, Polacy o niczym innym teraz nie marzą, jak tylko o tym, by trzymać w łapach jakiegoś colta i sobie strzelać do kogo popadnie!

6. Ziobro ostro sprzeciwia się porozumieniu, w którym zawarto warunki, tzw. kamienie milowe, przyznania nam kasy w ramach KPO. Jego uczciwość polityczna mu na to nie pozwala (sic!). Tym bardziej, że Morawiecki nawet nie raczył się z nim skonsultować i on się czuje bardzo pominięty. Tak więc Solidarna Polska nie poprze tego porozumienia, nie zgodzi się na część z jego warunków i w ogóle jest na nie.

7. I znowu podpadliśmy Komisji Europejskiej. Tym razem bierze ona pod lupę nową KRS, a konkretnie polityczny sposób jej powołania, sposób funkcjonowania i brak niezależności. Prawdopodobnie pójdzie skarga do TSUE i wyznaczona zostanie kolejna kara finansowa. To już ten czas, by wybrać, czy chcemy putinizację czy demokrację!

8. Gdybyście nie wiedzieli, to informuję, że tylko dzięki pracy duszpasterskiej Polskiej Instytucji Kościelnej, Polacy masowo zaangażowali się w pomoc dla uciekinierów z Ukrainy. Tak stwierdził Jędraszewski podczas spotkania episkopatu. No faktycznie…

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »