Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (6 -12 grudzień 2021)

WOT z dala od granicy, dobry na sesjach zdjęciowych. Polska na 29 miejscu pod względem dobrobytu. Polacy źle oceniają reformy Ziobry. Kamienie od narodowców dla uchodźców. Dzieci w przedszkolu bawiły się w ukrzyżowanie – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Już nie musimy się zastanawiać, co porabiają nasi terytorialsi na granicy z Białorusią. Jak mówi jeden z żołnierzy z 12. Brygady Zmechanizowanej, dzielni chłopcy działają na tyłach jednostek operacyjnych, w bezpiecznej odległości od granicy i ponoć najlepiej wychodzi im… udział w sesjach fotograficznych. No, to faktycznie mamy bohaterów na miarę dzisiejszej Polski.

2. Ciągle słyszę, że Polska to kraina mlekiem i miodem płynąca i coraz bardziej upewniam się, że to tylko zaklinanie rzeczywistości. Okazuje się, że wśród 37 państw OECD, Polska ma 29. miejsce pod względem efektywności wydatków publicznych na dobrobyt. Ponoć mamy całkiem spory potencjał, ale kasę wydajemy nie na to, co trzeba i stąd tak kiepskie miejsce w rankingu.

3. Oj, Ziobro nieźle się zapewne wkurzył, gdy dotarł do niego najnowszy sondaż, w którym Polacy oceniają jego deformę… ups, przepraszam, reformę sądownictwa. 40% respondentów odpowiedziało, że zdecydowanie źle, a 36,8% raczej źle. Tylko 11,1% patrzy na to, co wyczynia Ziobro z aprobatą. No cóż, już chyba czas najwyższy, by ktoś odebrał temu chłopcu wiaderko i łopatkę i wyrzucił go z piaskownicy.

4. Chłopcy narodowcy postanowili przyłączyć się do akcji pomocy imigrantom na granicy, którą zorganizowała Nowa Lewica we Włoszczowie. Co ci prawdziwi polacy (specjalnie małą literą) przynieśli, by pomóc tym biedakom? Worek Kamieni! Czekam na ten czas, gdy wreszcie ktoś się za nich weźmie i zdelegalizuje.

5. Jednym z najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia były obchody 30-lecia Radia Maryja. Z tej okazji prezes przesłał Rydzykowi list, w którym stwierdził, że tenże Rydzyk to dar od Boga. Tak sobie myślę, że ten Bóg musi nas, Polaków, bardzo nie lubić, skoro takie dary nam zsyła. Rydzyk, prezes, PiS, Ziobro i cała kupa tych niby polityków… toż to siła złego na jeden kraj.

6. Nieźle iskrzy na linii świat – Rosja. Putin się rozkręca i już najwyższy czas, by popracować ostro nad unormowaniem sytuacji. Niestety, chociaż Polska, z racji swojego położenia geopolitycznego, powinna mieć swój wkład w prace nad uspokojeniem Putina, to nikt z wielkich tego świata nie zamierza zaprosić nas do stołu, by wspólnie popracować nad rozwiązaniem problemu. To wielki sukces prezesa i jego sojuszników, którzy w ciągu 6 lat wypchnęli nas poza margines światowej polityki. Oni sami nie mają sobie nic do zarzucenia i jak stwierdził pan Fogiel, „nasza perspektywa mogłaby by być cenna, ale przecież nie będziemy nikomu nic narzucać” (sic!).

7. W jednym z przedszkoli w Gdyni dzieci bawiły się w ukrzyżowanie Chrystusa. Za chwilę zapewne, przedszkolaki będą bawić się w wyprawy krzyżowe, z całym ich okrucieństwem, palenie na stosie czy przytapianie czarownic. Możliwości mnóstwo. No i oczywiście, ważne jest odpowiednie nastawienie dyrekcji przedszkola, która udaje, że o niczym nie wie i jakoś nie bulwersuje się tym, co wyprawiają dzieciaczki.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »