Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (8-14 listopada 2021)

WIADOMOŚCI

Race i okrzyki przeciw LGBT i uchodźcom na Marszu Niepodległości, Kempa i Kowalski na Jasnej Górze pielgrzymują w intencji Turowa, raport NIK w sprawie programu „Za życiem” jest miażdżący, a prokuratorzy nie chcą się szkolić u Rydzyka – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Hitem minionego tygodnia była impreza państwowa czyli Marsz Niepodległości. Symbolem tejże państwowości jest dwóch osiłków, którzy dumnie dzierżyli w ręce biało-czerwony sztandar, jednocześnie sikając w miejscu publicznym oraz dzieci wdychające dym z płonących rac i petard. Symbolem jest też jego antyunijny charakter, stały zestaw haseł piętnujących imigrantów i LGBT, spalenie zdjęcie Donalda Tuska, czy też nawoływanie do użycia broni na granicy z Białorusią. No cóż, jaki rząd takie imprezki…

2. Nadal brak porozumienia w sprawie Turowa, więc podjęta została kolejna próba rozwiązania problemu tak, by wyszło na nasze. Pracownicy kopalni oraz elektrowni, mieszkańcy i samorządowcy z Bogatyni, a także politycy Solidarnej Polski, m.in. Beata Kempa i Janusz Kowalski udali się na Jasną Górę, by żarliwą modlitwą przekonać Najwyższego, by zamknął usta Czechom i stanął po naszej stronie.

3. NIK ogłosił raport dotyczący programu „Za życiem”. Ależ porażka! O asystencie rodziny i opiece wytchnieniowej, rozwiązaniu problemów mieszkaniowych, wsparciu psychologicznym, dostępie do rehabilitacji, można tylko pomarzyć. Z planowanych 30 ośrodków neonatologiczno-pediatrycznych powstało tylko 6, a w ¼ województw nie ma szans, by skorzystać z opieki paliatywnej i hospicyjnej. Ale co tam! Słupki sondażowe wciąż się trzymają i to najważniejsze!

4. Ziobro ma problem. Prokuratorzy odmawiają uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez uczelnię Rydzyka. Poszedł więc w Polskę odgórny nakaz, by zmusić ich do dokształcania się w tak szacownej instytucji. Koniec i kropka! Prokuratorzy mają ruszyć swoje cztery litery i hajda do Torunia!

5. Wszyscy wielcy tego świata proponują Polsce pomoc  w rozwiązaniu problemów na granicy z Białorusią, ale nasz rząd idzie w zaparte. Owszem, kasę od UE na budowę muru chętnie przyjmie, ale poza tym waraod nas. To nasz problem i rozwiążemy go sami. Już prawie 5 miesięcy obserwujemy, jak rząd sobie z tym problemem radzi i trudno wierzyć, że mu się uda ogarnąć temat. Kolejny to obszar, na którym pozostaje liczyć na cud.

6. Duda jeszcze trochę posiedzi sobie w Pałacu Prezydenckim, ale Kaczyński już kombinuje, kogo wystawić do kolejnej walki o stołek szefa państwa. Po głowie chodzi mu Beata Szydło i Elżbieta Witek. Dla mnie to wybór między dżumą a cholerą.

7. A na koniec ciekawostka. Czarnek został „Honorowym Obywatelem Gminy Goszczanów”. Taką uchwałę podjęli jednogłośnie radni, w tym i ci z PSL i Anna Szczepaniak, która startowała na radną z listy Lewicy, a dzisiaj jest bezpartyjna.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »