Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (8-14 maja 2023)

Konwencja PiS, prezes nęci miodem * Ordo Iuris nawołuje do ścigania i karania osób LGBT * Nadleśniczy zaprasza pracowników na naradę, ale najpierw na wspólną modlitwę * Polski komisarz UE skrytykowany za zlekceważenie debaty * KUL rekrutuje na medycynę, awans żony Czarnka – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia z ubiegłego tygodnia

1. Na konwencji PiS pojawili wszyscy znaczący politycy tej partii, prezes, którego nie było widać zza ochroniarzy oraz rzesza policjantów. Hasło spotkania to „wolność” (dla swoich), „równość” (dla swoich), „suwerenność” (?). Obecni upajali się liczbami, statystykami i nieugiętą wiarą w to, że Polska rośnie w siłę, Polak obrasta dobrobytem i po prostu jest cudnie, nie tak jak za PO. Papka kiepskiej demagogii dla naiwnych.

2. Morawiecki wpadł z wizytą na Litwę i odznaczył dwóch litewskich polityków, którzy są znani z prorosyjskich sympatii i działań na szkodę kraju. Publicysta Rimvydas Valatka, cytowany przez „Europejską Prawdę”, nie ukrywa, że „wydarzyła się nieprzyjemna rzecz, wstrząsnęła mną, polonofilem” i dodaje, „wyobraźmy sobie, że Ingrida Simonyte [premierka Litwy -m red.] pojechała do Polski i nagrodziła agentów, którzy uczestniczyli w zabójstwie ks. Jerzego Popiełuszki”.  

3. Ordo Iuris nie odpuszcza i ciężko pracuje nad tym, by światełko polskiej wersji katolicyzmu chroniło Polaków przed tymi „złymi” spod tęczowej flagi. Stąd też opublikowało poradnik, w którym nawołuje do ścigania i karania osób biorących udział w Marszu Równości i podaje dokładne instrukcje, jak uczestnikom marszu dowalić. Chce też zakazać wykonywania zabiegów korekty płci u osób poniżej 18. roku życia (dzisiaj, za zgodą rodziców, jest to możliwe) oraz wprowadzić kary trzech lat więzienia dla lekarzy, którzy przeprowadzają tego typu zabiegi. Projekt ustawy będzie gotowy lada miesiąc.

4. Wiecie, co należy do najważniejszych zadań leśników podlegających Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu? Nie dbałość o środowisko, nie walka z kłusownikami, nie opieka nad drzewostanem, ale… wspólna modlitwa przed każdą naradą, a czasami nawet bez narad. Przecież wiadomo, że polskie lasy bez mszy i oddania ich pod opiekę Najwyższego, nie przetrwają…

5. Szef resortu rolnictwa UE, polski komisarz Janusz Wojciechowski nie znalazł czasu, by wziąć udział  w debacie nad rolnictwem i unijnym Zielonym Ładem, która odbyła się w PE w minioną środę. Przewodniczący komisji PE ds. rolnictwa zastanawiał się, gdzie też nasz Wojciechowski się podział, a my wiemy… Teraz priorytetem dla niego jest kampania wyborcza PiS.

6. Po aferze ze zbożem z Ukrainy, Polacy chcieliby wreszcie wiedzieć, kto ugotował naszych rolników, kto zarobił na tym kasę. O listę zapytano szefa resortu rolnictwa Roberta Telusa, a ten, wijąc się jak piskorz, przyznał, że owszem, rolnicy powinni wiedzieć, kto im dowalił, ale „Potrzebny jest w tym jednak rozsądek”. Jak twierdzi, czeka na opinię prawną w tej sprawie. Faktycznie o to chodzi? Podejrzewam, że po prostu nie chce ujawnić tych firm, bo są one związane z obozem władzy.

7. KUL będzie kształcił medyków. Już wiadomo, że dyrektorką nowo utworzonego Instytutu Nauk Medycznych, który wchodzi w skład Wydziału Medycznego, będzie żona Czarnka, a jednym z obowiązkowych przedmiotów będzie Biblia i katolicka nauka społeczna. No to będziemy mieć lekarzy z najwyższej półki…

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »