Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (8 -14 marca 2021)

Zachęcają katechetów, by donosili na dyrektorów, rząd kupuje 333 samochody, gigantyczne odprawy dla górników, Kukiz lepszy niż PSL, co sklepy Rydzyka oferują na pandemię – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia z ubiegłego tygodnia

1. Ksiądz Małecki podczas spotkania online z nauczycielami religii w Poznaniu, w ramach walki z treściami niewygodnymi dla kościoła, czyli np. dotyczącymi dyskryminacji czy prawa do równości, zachęcał katechetów i rodziców, by donosili na nauczycieli, którzy chcą te treści głosić.

2. Gdyby ktoś nie wiedział, to informuję, że czas pandemii, kiepściutkiej gospodarki, drożyzny, bankructwa licznych firm, to idealny moment na zakup dla rządu 333 limuzyn. To tylko 31 mln zł. Bez komentarza…

3. Widać, że pan Duda, ten od „Solidarności”, bardzo się nudzi. Na celowniku ma teraz sklepy, które obchodzą niedzielny zakaz handlu, jak np. Żabka. Wymyślił sobie, że zaostrzy się uchwałę o wychowaniu w trzeźwości i wówczas w niedzielę będzie obowiązywać całkowita prohibicja. No, poza stacjami benzynowymi.

4. Wiadomo, że coś trzeba zrobić z kopalniami, tylko jak nie urazić górników, nie wyprowadzić ich na ulice? Trzeba ich ugłaskać, zaspokoić i uspokoić. Co więc robi rząd? Proponuje im na początek odprawy w wysokości 120 tys. zł netto dla każdego, kto raczy odejść z kopalni. A to nie wszystko. Pakiet dobroci jest całkiem niezły, choć wciąż dyskutowany, bo górnicy nie odpuszczą.

5. Co by tu zrobić, by nie wylecieć z polityki, bo to przecież taka fajna fucha…. Kukiz kombinuje i szuka możliwości zaczepienia się w polityce na długie lata. Najnowszy pomysł? Dogadanie się z Gowinem i jego Porozumieniem. A może i z Kaczyńskim mu się uda? Do tej pory mówiono, że to PSL jest najbardziej sprzedajnym ugrupowaniem i pójdzie z każdym. Tym razem Kukiz jest lepszy.

6. Policja tym razem przyczepiła się do dziennikarza Onetu, który wykonywał swoją pracę i 18 listopada ub. roku relacjonował przebieg protestu kobiet w Warszawie. I co na to stróże prawa? Spisali go i właśnie dostał wezwanie  na komendę jako podejrzany, bo naruszył zakaz gromadzenia się. Jeszcze nigdy nie słyszałam, by dziennikarzowi stawiać taki zarzut.

7. Dla Rydzyka czas pandemii to niezłe źródło kasy. Jego sklep oferuje wyznawcom szeroką ofertę artykułów, które pomogą przetrwać w zdrowiu złe czasy. To m. in. zestaw kazań „Nadzieja płynie z Łagiewnik”, „Modlitewnik czcicieli św. Rocha, patrona w dobie pandemii”, „Zachowaj nas, Panie. Modlitwy w czasie zarazy i epidemii” oraz poradnik „Apteka natury ma lek na wirusy”, czy  „krzyż ochronny z modlitwą na czas epidemii”. Interes kwitnie…

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »