Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (9 -15 listopada2020)

Duda znowu o lewakach i tajnych służbach, Ziobro finiszuje z ustawą o konfiskacie majątku bez sądu, Kaczyński nie ufa policjantom… – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia z ubiegłego tygodnia

1. Andrzej Duda milczy, gdy powinien mówić, a gada, gdy powinien milczeć. Teraz odezwał się na VI Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”, oczywiście online. I znowu walnął tekst o lewakach oraz dawnych tajnych służbach.

2. Wystarczy być Ordo Iuris, a już można się znaleźć na ministerialnej liście punktowanych wydawnictw naukowych i zgarniać kasę. Katofanatyczna instytucja została zrównania z takimi autorytetami jak UJ czy UW, wydające ważne dla świata nauki monografie.

3. Abp Polak modli się o zakończenie walki bratobójczej w Polsce, a w tym samym czasie abp Dera prosi o modlitwę w obronie Dziwisza. Nie widzą absurdu w tym co robią?

4. Czarnek wpadł na nowy pomysł. W ramach obrony nauczycieli akademickich o poglądach ostro konserwatywnych, narodowych i katolickich, chce wprowadzić nowy zapis mówiący o zwolnieniu ich z odpowiedzialności dyscyplinarnej. I to po to, by nauka była wreszcie wolna.

5. Na 36 państw, Polska zajęła aż 34 miejsce pod względem konkurencyjności systemu podatkowego. Za nami są tylko Chile i Włochy. Kiedy będziemy opijać ten sukces?

6. Kaczyński wybrał się na mszę do swojego kościoła i przeżył szok, bo nie widział policjantów. Wezwał więc funkcjonariusza, który odpowiadał za ochronę kościoła przed ewentualnym atakiem zdesperowanych kobiet, ale nawet informacja o czuwających policjantach w cywilu go nie uspokoiła. No to zadzwonił do Mariusza Kamińskiego, a potem ruszył w objazd, by sprawdzić, jak to wygląda z innymi obiektami kościelnymi. Co za szczęście, że mamy wicepremiera, który odpowiada za bezpieczeństwo. Już on wie najlepiej kogo pilnować.

7. Koronawirus kwitnie i jest newsem nr jeden, kobiety swoimi protestami przesłaniają inne pomysły Zjednoczonej Prawicy, więc Ziobro może spokojnie finiszować ze swoją ustawą o przejmowaniu majątków, domów, pieniędzy, samochodów, biżuterii itp., które w ciągu ostatnich pięciu lat były w posiadaniu podejrzanego lub oskarżonego o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. To mienie, niezależnie do kogo należy dzisiaj, czy ta osoba jest pod lupą śledczych czy nie, będzie biegusiem przejmowane przez Skarb Państwa.

8. Kaczyński nie kryje wdzięczności, że tylu prawdziwych Polaków i patriotów zareagowało na jego apel obrony Kościołów. Szkoda, że nie zauważył, że ta chwalona Straż Narodowa broniła pustych kościołów, bo protestujące kobiety nie atakowały budynków.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »