Prawa dziecka to prawa człowieka, część 1

Czasami w praktyce stawia się na pierwszym miejscu prawo rodzica do opieki na dzieckiem, czy kontaktu z dzieckiem, a nie prawo dziecka do tego, by nie było krzywdzone. To nie wynika ze stanu prawnego, ale z mentalności: rodzic ma prawo do posiadania dziecka

Czy przemoc wobec dzieci rzeczywiście umyka ponad radarem naszej wrażliwości społecznej? Jak wygląda w tym aspekcie stan prawny i praktyka sądowa? Kto reprezentuje dziecko przed sądem rodzinnym? Co może dać dziecku krzywdzonemu rodzina zastępcza? Czemu dzieci, szczególnie – ale nie tylko – małe, nie powinny trafiać do placówek opiekuńczo-wychowawczych?

Pierwsza część rozmowy Magdaleny Pecul-Kudelskiej z Agnieszką Kwaśniewską-Sadkowską, prawniczką z fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”, największej organizacji w Polsce pomagającej dzieciom-ofiarom przestępstw.


O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »