Projekt czeka, a my chcemy wiedzieć, dlaczego?

Porozumienie dla Praworządności ma gotowy projekt ustawy naprawczej wykonującej orzeczenia TSUE. Czeka on na złożenie do Laski Marszałkowskiej. Na co czeka? Czyżby na dogadanie się kogoś z kimś?

Przygotowany przez IUSTITIA Stowarzyszenie Sędziów Polskich projekt czeka nie wiadomo na co. A mamy prawo wiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Mają prawo wiedzieć represjonowani sędziowie. Mają prawo wiedzieć wszyscy ci sędziowie, którzy, w przeciwieństwie do partyjnych polityków, nie czekają na „odsunięcie PiS od władzy”, a odsuwają skutecznie przy każdym niepomyślnym dla tej władzy wyroku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Projekt przywrócenia praworządności. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czekają Obywatelki i Obywatele, którzy od sześciu lat stają skutecznie w obronie podstawowych wartości państwa prawa. Stają także przed sądami. Nie w swoim interesie. W interesie Waszym – posłanki i posłowie.

O Porozumieniu dla Praworządności i związanych z nim oczekiwaniach mówi Wojciech Kinasiewicz w wywiadzie dla Maćka Piaseckiego z OKO.Press:

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »