Prowincja Równości Kielce protestuje przeciwko Karcie Rodziny

Protest przeciwko Karcie Rodziny, deklaracji Andrzeja Dudy, a dokładnie przeciwko podpunktowi: „Ochrona dzieci przed ideologią LGBT” – zapowiada na jutro Prowincja Równości Kielce

Karta Rodziny uderzyła w 2 miliony Polek i Polaków. Jest wynikiem kampanii politycznej zbudowanej na nienawiści, która niedługo może być nieodwracalna w skutkach. Głowa państwa daje przyzwolenie na nienawiść – piszą organizatorzy protestu na Facebooku.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Jaki był powód ataku Andrzeja Dudy na mniejszość LGBT?


– Nie ma ideologii LGBT, są tylko ludzie LGBT, czyli osoby nieheteronormatywne i nie godzimy się, aby nazywać ich czymś, przed czym należy chronić nasze dzieci. Osoby nieheteronormatywne to również polscy obywatele: rodzice, bracia, siostry, przyjaciele, partnerzy itd. Mijamy ich codziennie na ulicy, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Znajdziesz ich w każdym zawodzie, w każdej części Polski – podkreślają organizatorzy protestu. – Według niemieckiego instytutu Dalia ponad 10% Polaków jest nieheteronormatywnych, a 70% dzieci LGBT boryka się z myślami samobójczymi.

Protest rozpocznie się na kieleckim Rynku piątek o godz. 17.30. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą maseczek oraz środków ochrony osobistej.

fot. Pixabay

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »