Ratujmy ludzkie życie! PCK na granicę! [ZDJĘCIA]

Plakaty „Nie ma uchodźców – są ludzie”, wzywające Polski Czerwony Krzyż do działania na granicy polsko – białoruskiej, rozwieszone zostały w sobotę w kilku miastach w Polsce

Aktywiści wzywają: – W okolicznościach kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej i skandalicznego bezwładu Polskiego Czerwonego Krzyża, organizacji powołanej do ochrony ofiar konfliktów zbrojnych (w tym – wojny hybrydowej) oraz przemocy (w tym – strukturalnej przemocy fizjologicznej) w miejscu ich powstawania,…

1. Żądamy natychmiastowej i sprawczej realizacji przez Polski Czerwony Krzyż kompleksowej pomocy humanitarnej dla uchodźców i uchodźczyń oraz migrantów i migrantek obecnych we wschodnim polskim pasie przygranicznym!

2. Żądamy natychmiastowego i sprawczego zaangażowania Polskiego Czerwonego Krzyża w realizację zadań związanych z odnajdowaniem i identyfikacją uchodźców i uchodźczyń zaginionych w Polsce!

3. Żądamy bezzwłocznego rozliczenia współodpowiedzialności kierownictwa centralnego i regionalnego Polskiego Czerwonego Krzyża za dotychczasowe zaniechania w okolicznościach kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej, w szczególności zaś – w obliczu strukturalnej przemocy fizjologicznej doświadczanej przez obecne tam osoby uchodźcze, wskutek których śmierć poniosło co najmniej pięć z nich!

Ratujmy ludzkie życie!PCK jest największą i najbogatszą organizacją humanitarną w Polsce, ma specjalny status, potwierdzony w umowach międzynarodowych, który pozwala na działania w okolicznościach każdego kryzysu humanitarnego i nie robi nic. Na granicy polsko-białoruskiej zmarło już co najmniej pięcioro ludzi. – Dla porównania: Litewski Czerwony Krzyż siedzi od początku w ich placówkach straży granicznej. Aktywnie alarmuje opinię publiczną. Zwalcza wypychanie na granicę. I tam ludzie na granicy nie umierają z zimna – zauważa na Facebooku Magdalena Pecul – Kudelska z Obywateli RP. – Tam powinna być regularna, stała misja humanitarna – podkreśla.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »