Rodziny Bez Granic protestują. Policja rekwiruje dzieciom kredę


Rodziny Bez Granic od tygodnia protestują w kilku miastach Polski przeciwko traktowaniu migrantów, w szczególności rodzin z dziećmi, na granicy białoruskiej. Rysują kredą, przynoszą maskotki i napisy na kartonie. I najwyraźniej te protesty zaczęły dawać się we znaku partii rządzącej

W czwartek, 7 października, podczas popołudniowego protestu krakowskich rodzin przed siedzibą Biura Zarządu Okręgowego PiS okręgu nr 13 (ul. Retoryka 7) policjanci, którzy zjawili się w sile co najmniej równej liczbie demonstrantów (wliczając tych mocno nieletnich) zarekwirowali dzieciom kredę i wezwali techników kryminalistycznych do zbadania rysunków i napisów na chodniku. Dwie kobiety rysujące razem z dziećmi zostały spisane i wezwane do ”złożenia wyjaśnień”.

Redakcji Obywatele.News wydaje się, że wszystko jest jasne.


Manifestacje „Rodzin Bez Granic” z Krakowa odbywają się codziennie o 16.30 przy ulicy Retoryka 7. Warszawa demonstruje przez Strażą Graniczną na Niepodległości 100 o 17.00, a Wrocław też o 17.00 na pl. Powstańców Warszawy 1.

foto. Marek Czapla


O autorze

1 thought on “Rodziny Bez Granic protestują. Policja rekwiruje dzieciom kredę

  1. Tak naprawdę to policja uratowała tym dzieciom i tym matką życie!!!!! Mogli te matki i te dzieci pobić pałkami teleskopowymi albo zagazować a nawet zabić A TEGO NIE ZROBILI WIEC URATOWALI IM ZYCIE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »