Rosyjski wywiad traci agentów i musi wycofać oficerów z rezydentur


Sierpień to był bardzo gorący miesiąc dla rosyjskich służb, działających w Europie. Tylko w ciągu tych czterech tygodni wydalono pięciu rosyjskich dyplomatów, dla których dyplomacja była jedynie przykryciem ich szpiegowskiej działalności

Wydaleni zostali dyplomaci: jeden z Austrii, trzech ze Słowacji, jeden z Norwegii. W tym samym czasie rosyjskie służby straciły w Europie czterech istotnych agentów (we Francji, w Austrii, w Norwegii i w Niemczech).

Można się zastanowić, jaki to ma sens, po co się tych ludzi zatrzymuje, po co się wydala dyplomatów? – w Krótkim Kursie Szpiegowania Piotr Niemczyk komentuje wydarzenia z perspektywy eksperta od wywiadu, przeciwdziałania zagrożeniom oraz praktyki działania służb specjalnych.

Zobacz film:


O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »