Rozwiązanie

Dlaczego PiS przeforsował uchwałę likwidującą TVN właśnie teraz? Przeważa opinia, że oni chcieli przykryć fałszywe zeznania po wypadku Beaty Szydło, rosnące ceny gazu i prądu i wszystkiego, co się rusza

Jacek Fedorowicz: – Ja się z tym zgadzam. Być może chcieli, ale przy okazji, bo niczego nie musieli przykrywać. Ostatecznie tysiące ludzi umiera na Covid, a rząd zastanawia się, czy może tak gdzieś w marcu przyszłego roku wprowadzić jakieś utrudnienia dla tych, którzy się nie szczepili, bo nie, i teraz narażają na śmierć tysiące innych rodaków. Nikt tego nie przykrywa. Widocznie nie musi.

Moim zdaniem uchwalono likwidację TVN-u właśnie teraz w związku z sytuacją międzynarodową. Niebywale liczne wojska rosyjskie stoją na granicy z Ukrainą. To może być tylko straszenie, ale to też mogą być przygotowania do prawdziwego ataku. I tu nadarzyła się okazja, żeby Polska przyspieszyła bieg historii. Bo od roku 2015 głównym celem naszym, do którego dążymy powolutku, ale bardzo konsekwentnie. Znaczy, prezes dąży, ale to idzie na nasze konto. Celem Polski jest zakotwiczenie się na Wschodzie. Po króciutkim epizociku zachodnim, teraz chcemy wrócić tam, gdzie nasze miejsce. Tam, gdzie nikt nie patrzy władzy na ręce, gdzie władza robi, co jej się żywnie podoba, gdzie żaden sąd nie ośmieli się wydać wyroku, który nie byłby zgodny z oczekiwaniami władzy i gdzie wybory odbywają się tylko po to, żeby raz na cztery lata ludzie mogli pokazać, jak bardzo kochają władzę.

To u nas przez 6 lat postępowało, jednak dość powolutku, krok po kroczku i nagle nadarzyła się okazja, żeby przyspieszyć bieg wydarzeń. Bo oto czołgi rosyjskie grzeją silniki na granicy, no to może by te czołgi jakoś zachęcić, żeby się zdecydowały zająć Ukrainę i wtedy my bylibyśmy już bliżej naszego celu. Bylibyśmy już następnymi w kolejce do wyzwolenia z rąk Unii Europejskiej.

Jak Rosjan zachęcić? Ano przywalić Amerykanom. I to tak przywalić, żeby się wściekli i żeby wpadli na pomysł, żeby może wycofać swoich żołnierzy z Polski. To bardzo trudne zadanie, dlatego, że oni przecież tu żołnierzy nie dla przyjemności trzymają, tylko mają tu swoje interesy, ale wobec tego trzeba przywalić tak, żeby i ambicje ucierpiały i interesy.

Odpowiedź jest prosta na pytanie, jak to zrobić. Po prostu zlikwidować największą amerykańską inwestycję w Polsce. No, teraz już chyba jest jasne, dlaczego uchwaliliśmy to, co uchwaliliśmy właśnie teraz. Ogromne to jest osiągnięcie, bo nawet jeżeli się okaże, że Amerykanie nie zareagują tak, jak trzeba, to Putin na pewno zobaczy, że w trudnych chwilach może na nas liczyć.

Wesołych świąt!

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »