„Siła kłamstwa”. Za ten reportaż KRRiT chce ukarać TVN

Na wniosek Antoniego Macierewicza Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wszczęła postępowanie w sprawie ukarania TVN za reportaż Piotra Świerczka „Siła kłamstwa”. Materiał dziennikarza „Czarno na białym” TVN24 został wyróżniony nagrodą Grand Press w kategorii „dziennikarstwo śledcze”

Reportaż „Siła kłamstwa” demaskuje manipulacje podkomisji smoleńskiej. Autor dowodzi, że podkomisja Antoniego Macierewicza ukryła dowody niezgodne z tezą o zamachu w Smoleńsku.

Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski wszczął z urzędu postępowanie dotyczące ukarania TVN za ten materiał. Jak podano w komunikacie, postępowanie będzie dotyczyć ustalenia, czy reportaż zawiera treści naruszające art. 18 ust. 1 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji, poprzez propagowanie nieprawdziwych informacji oraz działań sprzecznych z polską racją stanu i zagrażających bezpieczeństwu publicznemu.

Reportaż „Siła Kłamstwa” Piotra Świerczka został w 2022 roku wyróżniony nagrodą Grand Press w kategorii „dziennikarstwo śledcze”. W geście solidarności z nękaną przez PiS stacją został opublikowany m.in. przez OKO.press („w akcie solidarności ze stacją. I dlatego, że dobry”), RMF24, onet.pl, dziennik.pl, gazeta.pl, wyborcza.pl.

Solidaryzując się ze stacją również i my publikujemy ten reportaż.


O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »