Akropol kijowski

Historia średniowiecznej Rusi rozszerza nasze wyobrażenia o całej europejskiej przeszłości, co ma znaczenie dla zrozumienia dziejów europejskiego kontynentu

Jeśli poszukuje się mitu jedności naszego kontynentu i sięga się do średniowiecza i początków, Kijów z jego akropolem jest tak samo ważny jak Paryż czy Rzym.

Włodzimierz Wielki nadaje się na patrona Europy i symbol jej początków tak samo jak Karol Wielki. Nasz kontynent ma bogatszą przeszłość niż dotychczasowe wyobrażenia, ograniczone podziałem kontynentu.


  • Siła Książki to cykl rozmów poświęconych lekturom, które były i są ważne, wywierają trwały wpływ na życie polityczne i kulturalne, które są niezbędne by rozumieć, co się wokół nas dzieje.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »