Sól demokracji

Publiczne obywatelskie wysłuchania kandydatów do parlamentu to projekt ruchu Obywatele Mają Głos, zainicjowanego przez Obywateli RP jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W jego ramach na pytania wyborców i ekspertów odpowiedziało kilkudziesięciu kandydatów i kandydatek.

Przed wyborami do Sejmu odbyły się trzy kolejne wysłuchania, dwa w Toruniu oraz jedno w Poznaniu. Na finiszu kampanii wyborczej zapraszamy do obejrzenia relacji z wysłuchania poznańskiego, które odbyło się 6 X w kawiarni „Antresola”, udział w nim wzięli:

Agnieszka Ziółkowska – Lewica, lista nr 3, pozycja 20, Poznań (okręg 39), bezpartyjna

Magdalena Kosakowska – Koalicja Obywatelska, lista nr 5, pozycja 13, Poznań (okręg 39), Nowoczesna

Paweł Siemiński – PSL, lista nr 1, pozycja 20, Poznań (okręg 39)

oraz w charakterze eksperta mecenas Bartosz Konopa.

Wysłuchanie zorganizowali w ramach akcji Obywatele Mają Głos Społeczne Komitety Wyborców: Wojciech Konopacki (ORP) i Jacek Liberski (Klub Swobodnej Myśli „Colloquium”)

Relacja filmowa: Mateusz Konopacki

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »