Solidarni z represjonowanymi. Obywatelska konferencja w Toruniu

Dla osób służących do 90 roku lub na przełomie lat 80. i 90. to ustawa eutanazyjna, ponieważ zabrała im w całości środki do życia. Dla całej reszty to ustawa represyjna. Przy znieczuleniu agresywną propagandą, którą zastosowali rządzący, zastosowano prawo, które łamie wszelkie krajowe i międzynarodowe standardy

16 grudnia 2016 roku PiS-owska większość sejmowa uchwaliła tzw. ustawę represyjną, wykluczającą ekonomicznie i społecznie żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy mieli epizod w służbach specjalnych PRL. Ludzie ci od 1989 roku, po pozytywnej weryfikacji, budowali struktury nowych instytucji niezbędnych do utrzymania ciągłości państwa.

W sobotę 7 grudnia 2019 roku w Toruniu odbyła się konferencja „Solidarni z Represjonowanymi„. Patronat nad nią objął wicemarszałek Senatu Michał Kamiński. Organizatorami byli Obywatele RP i Obywatelski Toruń.

Przedstawiamy relację Andrzeja Dziedzica, autora filmu „Listy śmierci

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »