Tajny zamysł Kaczyńskiego

Jacek Fedorowicz: – Miałem bardzo nieprzyjemny tydzień, który upłynął pod znakiem zgryzoty. Nie mogłem przestać myśleć o piekielnie trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się opozycja w kontekście zbliżającego się głosowania nad unijnymi pieniędzmi – Funduszem Odbudowy

Dylemat, czy wyręczyć ziobrystów i głosować ramię w ramię z PiSem za ratyfikacją, czy zagłosować przeciwko ratyfikacji i narazić się na ryk potępienia ze wszystkich stron. I tak źle i tak niedobrze.

Oczywiście, obowiązkiem opozycji było oświadczyć , że nie podpiszemy tego bezwarunkowo, nie będziemy PiSu popierać w ciemno. A tymczasem PiS na zimno mówił: – Zagłosujecie za ratyfikacją, poprzecie nas w ciemno, nie macie wyjścia, a my nie mamy najmniejszego zamiaru nawet wysłuchać tych waszych warunków.

PiS demonstrował skrajne lekceważenie. Pan Terlecki komentował postępowanie opozycji tak obraźliwie, że anioła by do furii doprowadził. To obrażanie jest już tak ostentacyjne, że może tu chodzi  o coś więcej. I nagle mnie olśniło….

Zobaczcie, o co chodzi:O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »