Teraz zaś….

W Hongkongu trwają, dokonywane „pod osłoną epidemii” aresztowania uczestników ubiegłorocznych protestów. Większość wychodzi za kaucją, ale tak czy owak, pierwszy proces już 5 maja

Zakazy dotyczące sfery publicznej są w Hongkongu przedłużane, więc przeciwnicy Pekinu sięgnęli po grę „Animal Crossing” (na Nintendo). Gra to podróż po tropikalnych wyspach, poznawanie zwierząt, budowanie domów. No i gracze mogę się nawzajem odwiedzać. Każdy w końcu ma swoją wyspę, a na niej przeważnie napisy „Wolny Hongkong” etc.


Młody, ale już nie raz aresztowany przywódca opozycji Joshua Wong mówi o grze: – Większość ludzi na świecie chce tylko prowadzić w niej idealne wirtualne życie. Mieszkańcy Hongkongu chcą przenieść do niej cały ruch protestu.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »