Twoje zakupy mogą uratować komuś życie!

fot. sklepbezgranic.pl

Sklep bez granic to nie jest zwykły sklep. Robiąc tu zakupy wspomagasz osoby, które potrzebują pomocy humanitarnej, a które nie mogą liczyć na humanitarne traktowanie oraz otrzymanie systemowego wsparcia ze strony naszego państwa lub Unii Europejskiej – apeluje Stowarzyszenie Egala

W Sklepie bez granic można kupić produkty oraz szczególne usługi, które ratują zdrowie i życie. My na co dzień nie zastanawiamy się nad ich dostępnością, jest ona oczywista, ale tuż obok nas są ludzie, dla których oczywista nie jest.

Stowarzyszenie Egala wymienia:

Woda pitna. Nikt bardziej nie rozumie, co znaczy gasić pragnienie, niż ci, którzy przez kilka dni nic nie pili – lub też zmuszeni byli pić brudną wodę bagienną, powodującą zatrucia.

Paczka żywnościowa, zawierająca m.in. suchary, pasztety, czekoladę i herbatę. Osoby przekraczające granicę często nie mają dostępu do pożywienia przez wiele dni. Staramy się, aby dostarczane produkty miały wysoką wartość energetyczną i długi termin przydatności do spożycia.

Kanister benzyny. Aktywiści i aktywistki pokonują często kilkadziesiąt kilometrów, aby dotrzeć z pomocą humanitarną do potrzebujących.

Latarka czołowa. Wiele interwencji humanitarnych odbywa się w nocy. Często dotarcie do grup nie jest łatwe, wiele z nich znajduje się w środku lasu. Dobra latarka umożliwia odnalezienie grupy oraz udzielenie pomocy na miejscu.

Pakiet medyczny, zawierający m.in. szyny, stabilizatory, środki przeciw zatruciom, kroplówki. Pozwalają one na udzielenie zaawansowanej pomocy medycznej, która niestety często jest potrzebna.

Śpiwór i inne rzeczy z pakietu przetrwania pozwalają przetrwać osobom, które przebywają w lesie przez wiele dni i nocy i są narażone na wychłodzenie ze względu na niskie temperatury oraz wilgotność.

Pakiet pomocy prawnej pozwala zapewnić taką pomoc osobom przekraczającym granicę i wnioskującym o przyznanie ochrony międzynarodowej w Polsce. Nasi prawnicy i prawniczki udzielają pomocy zarówno osobom przebywających w lasach, jak i osadzonym w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców.

Liczy się każda wpłata: www.sklepbezgranic.pl

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »