Ukraina zwycięży

Ukraiński piosenkarz Alexander Ponomariew nagrał piosenkę „Ukraina zwycięży”. Tekst wspomina o kluczowych wydarzeniach wojny z Rosją, tragedii Buczy, Czernobajewce i zatonięciu krążownika „Moskwa”

O bohaterstwie Ukraińców z Ponomariewem śpiewają Michaił Homa (Dzidzio), grupa Antitela, Jurij Tkacz i inne ukraińskie gwiazdy, a także chór Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Sił Zbrojnych Ukrainy.


Aleksander Ponomariew jest ukraińskim piosenkarzem, producentem, kompozytorem, poetą i aktorem. W 1993 roku został uznany „Najlepszym artystą pop w Ukrainie”. Reprezentował swój kraj na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2003 roku.

Michaił Homa (Dzidzio) to aktor, reżyser, scenarzysta i producent. Ukończył Wydział Dyrygentury Kolegium Muzycznego i otrzymał dyplom Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki.  W 2009 roku został frontmanem grupy „Dzidzio”.

Z kolei grupa Antitela jest zespołem rockowym z Kijowa, założonym w 2008 roku. Frontmanem grupy jest Taras Topolya. Śpiewają po w języku ukraińskim, a także angielskim i rosyjskim.

Aktorem, komikiem i prezenterem jest występujący na filmie Jurij Tkacz. Na chwilę pojawia się też prezydent Wołodymyr Zełenski.

***

Украинский певец Александр Пономарев записал новую патриотическую композицию «Україна переможе». В тексте упоминаются ключевые события войны с россией, трагедия Бучи, Чернобаевка и затопление крейсера «Москва». О героизме украинцев вместе с Пономаревым поют Михаил Хома (Дзидзе), группа «Антитела», Юрий Ткач и другие украинские звезды, а также оркестр и хор заслуженного академического ансамбля песни и пляски Вооруженных Сил Украины.

#NOMERCY #stoprussia #stopruSSiZm #stoprussicism

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »