Uwolnić strajkujących głodowo uchodźców!

fot. Agata Kubis, OKO.press (za naszademokracja.pl)

W Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli 3 stycznia rozpoczął się kolejny strajk głodowy. Protestujący chcą wiedzieć, dlaczego są przetrzymywani tak długo i kiedy zostaną zwolnieni – podaje naszademokracja.pl

Czterech strajkujących znajduje się w detencji od półtora roku. – Jesteśmy więzieni już tak długo i bez żadnych perspektyw, że straciliśmy resztki sił i nadziei […] Czy jest coś, co sugeruje, że nie jesteśmy ludźmi? – piszą.

List otwarty w tej sprawie do Mariusza Kamińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji, wystosowało trzech aktywistów: Laura Kwoczała (aktywistka na rzecz praw człowieka), Marcin Adamcewicz (aktywista, marszałek V kadencji Parlamentu Młodych RP) oraz Christian Kobluk (autor Zapisków czarnego Polaka, specjalista ds. praw uchodźczych). Wzywają Kamińskiego do spotkania się z nimi i udzielenia odpowiedzi na pytania postawione przez uchodźców.

Uwolnić strajkujących głodowo uchodźców! – podpisz apel do Mariusza Kamińskiego, ministra spraw wewnętrznych i Administracji

– Przetrzymywanie uchodźców tak długo w detencji to – jak podkreślają aktywiści – działanie niehumanitarne i świadczy o kryzysie demokracji i praw człowieka.

Naszademokracja.pl wzywa do wysyłania w tej sprawie apelu do Mariusza Kamińskiego. Podpisać możesz się TUTAJ. – Sprawmy, aby nie był on głosem kilku osób, a wielu Polek i Polaków, którzy nie zgadzają się na łamanie praw człowieka i niehumanitarne traktowanie w sercu Europy, w XXI wieku – napisali na swojej stronie.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »