Waldemar Sadowski vs TVP

Waldemar Sadowski procesuje się z TVP.  Wytoczył proces za to, że jego zdaniem telewizja kłamie i tym samym narusza jego godność.

– Oburzyły mnie kłamstwa i manipulacje telewizji po „dobrej zmianie” – mówi Waldemar Sadowski. – Na początku nie zwracałem na to uwagi, ale jak się temu przyjrzałem, to zauważyłem, że właściwie nie było wiadomości [w 2016 roku – red.], które oglądałem, w których nie byłoby manipulacji informacją. Znałem normę godności, w prawie jest ona najważniejsza, cały system prawa jest na niej zbudowany,  od art. 1 Konstytucji do regulaminu w bibliotece. Zobaczyłem, co się w Polsce dzieje, i co szykuje, stąd pozew – opowiada.

Rozprawa odbędzie się w środę 11 grudnia o godz. 14 w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie (ul. Inflancka 4C, bud. D) w sali 209.

Z Waldemarem Sadowskim i jego pełnomocnikiem Szymonem Nawratem rozmawia Kajetan Wróblewski.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »