WGN poprawia billboardy, by były zgodne z intencją autorki grafiki

Od kilkunastu dni Wrocław zalany jest kampanią plakatowo-billbordową, na której widnieje grafika Katriny Glazkovej. Grafikę rosyjskiej artystki wykorzystali przeciwnicy aborcji w Polsce. Glazkova tłumaczy, że jej grafika nie ma takiego wydźwięku

Praca Katriny Glazkovej dostępna jest na jednym z serwisów oferujących ilustracje i każdy może ją kupić. O tym, że jest wykorzystywana przez przeciwników aborcji w Polsce Glazkova dowiedziała się z Internetu. Za pośrednictwem mediów społecznościowych graficzka poinformowała, że ilustracja jest symbolem radości z macierzyństwa, a nie symbolem opresji wobec praw kobiet. Jednoznacznie wypowiedziała się przeciwko łamaniu praw kobiet w Polsce i… stworzyła grafikę wspierająca Strajk Kobiet – podał portal noizz.pl.

We Wrocławiu więc WGN Wrocławska Grupa Nieznanych postanowiła sprecyzować istniejącą kampanię plakatowo-billbordową, by jej przekaz był zgodny z intencją autorki grafiki.

Zobacz zdjęcia:

fot. Facebook/WGN Wrocławska Grupa Nieznanych

  • WGN Wrocławska Grupa Nieznanych tak pisze o sobie na Facebooku: –  Działamy na granicy, jesteśmy tam, gdzie inni nie mogą się ujawnić. Walczymy z niesprawiedliwością i bezprawiem. Nasze akcje mają wydźwięk edukacyjny. Tam gdzie nikt się nie przyznaje, tam byliśmy my.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »