Wiadomości z pierwszej ręki i drugiej nogi. Gęba na kłódkę

Zgodnie z techniką utrzymania władzy przez PiS, opracowaną w Instytucie Fizyki Jądrowej w Moczanach Górnych, Agata Duda milczy od pięciu lat

Podczas konwencji wyborczej męża, niczym wytrawny gangster na przesłuchaniu, też nie puściła pary z ust. Znawcy mediów twierdzą, że jej odezwanie się na jakikolwiek temat (choćby głośne powiedzenie „dzień dobry”) mogłoby pogrążyć jej męża i na wiele lat wtrącić go za kratki.     

Sensacje parafialne

W zasadzie należało się tego spodziewać. Tylko czekałem, który z księży wypali z taką nowiną. I oto jest! Ksiądz z Wrocławia, z kościoła św. Archanioła, ogłosił podczas mszy, że koronawirus to kara za homoseksualizm. Skuteczną obroną przed wirusem jest zdaniem księdza gorąca modlitwa. Musiał się biedak napatrzyć w seminarium i podczas posługi kapłańskiej na liczne wybryki homoseksualne kolegów i teraz dostrzegł w chińskiej epidemii związki przyczynowo skutkowe. Tajemnicą księdza pozostaje zagadka, dlaczego bóg katolików, za grzechy rozpustników takich jak arcybiskupi Paetz i Wesołowski, ksiądz Jankowski, czy bohater słynnej „Sodomii” Frederica Martela kardynał  Dziwisz ze swoim kamerdynerem, karze taoistów i buddystów z Chin? Może katolicki bóg jest małostkowy i nie lubi jak ktoś na niego krzywo patrzy?

Cztery pensje szeryfa

Szeryf Ziobro sam powinien się złapać i zamknąć. Okazuje się, że ten orędownik karania wszystkich wokół, sam naciąga prawo i pobiera cztery pensje naraz. Kroi państwo jako minister, prokurator generalny, poseł i członek KRS. Brakuje tylko aby kasował za bycie prymasem i za hot dogi na dworcu kolejowym. Pewne złe nawyki i przyzwyczajenia wynosi się z domu. A Ziobro ma w domu żonę, która kumplowała się z gangsterami, takimi jak Broda i inni bohaterzy kronik kryminalnych. To co się teraz dziwić, że pan minister nabrał łapczywości i cwaniackich manier chłopaków z półświatka? 

fot. Flickr

Bicie w stylu glamour

Są już pierwsze efekty twórczości literackiej i filmowej Blanki Lipińskiej. W Portugalii pewien mężczyzna brutalnie zgwałcił i pobił 18-letnią Polkę. Niezorientowanym warto przypomnieć, że seria powieści Blanki to historia porwanej i gwałconej Polki, której z czasem gwałty brutalnego gangstera zaczynają się podobać. W Polsce książki Blanki biją nie tylko po oczach, ale biją przede wszystkim rekordy popularności wśród pań, których życie seksualne stało się nudne i sztampowe. Twórczość Blanki Lipińskiej (już nie tylko książki, ale także film) to gloryfikacja gwałtu i przemocy, ale czytelniczkom najwyraźniej to nie przeszkadza, bo one też by chciały oberwać od jakiegoś przystojniaka. Zdaniem ekspertów dzięki Blance kobiety regularnie bite w patologicznych związkach (podopieczne tzw. niebieskiej linii), nagle z kategorii „prześladowane” awansowały do kategorii „modne i nowoczesne”.  

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »