Wiadomości z pierwszej ręki i drugiej nogi. Kolejny sukces

W mediach ukazały się zdjęcia premiera Morawieckiego i prezydenta Dudy, jak na Mierzei Wiślanej wspólnie chodzą po plaży i piją piwo. Z pewnością obaj opijali kolejny sukces ekonomiczny rządu

A jest czym się chwalić! Eksperci ekonomiczni opublikowali właśnie analizy opłacalności przekopu Mierzei Wiślanej – czołowej inwestycji rządu PiS. Obliczono, że to odważne i wielkie dzieło najtęższych umysłów Dojnej Zmiany, zwróci się Polsce przy dobrych wiatrach za 450 lat.
Kolejnymi gospodarczymi hitami władzy będą z pewnością tak cenne pomysły, jak produkcja aut elektrycznych na węgiel, budowa akwarium dla wielorybów w Suwałkach oraz wyciąg narciarski dla Adriana, który będzie przebiegał z Zakopanego, aż pod sam Pałac Prezydencki w Warszawie.

Układanie zdań

Nie od dziś wiadomo, że zdania można układać na wiele sposobów. Układanie zdań, podobnie jak układanie glazury, budzi wiele kontrowersji. Marta Lempart liderka Strajku Kobiet dostała sądowy zakaz nazywania Ordo Iuris „fundamentalistami opłacanymi przez Kreml”. Ciekawe czy układając inaczej zdanie może stwierdzić, że to „grupa radykałów opłacanych przez Putina?”

Nie-Polacy wracają

Po odejściu z radiowej Trójki dziennikarze, którzy na skutek cenzorskich ingerencji na liście przebojów zdecydowali się opuścić radio, byli opluwani przez prorządowych dziennikarzy i nazywani „nie-Polakami”. Teraz po wyrzuceniu naczelnego i zmianach personalnych w stacji, kilku z nich wróciło m.in. Piotr Metz. W dawnych epokach ludzie byli odważni przez całe życie. Dziś przez pięć minut.

Kabaret Polska

Jest już pierwsza w Polsce płyta z piosenkami o czasie pandemii. „Kabaret Polska” to płyta którą można ściągnąć z platform muzycznych. Zawiera siedem premierowych piosenek, które napisane zostały w czasach przymusowej izolacji społecznej. „Kwarantanna”, „Mandat”, „Otwórzcie fryzjera” czy „Siedzi Duda na kanapie” to pełne przewrotnego humoru i refleksji kompozycje stworzone przez duet Skiba&Telus.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »