Wielki wyciek

Polską polityką podobnie jak systemem hydraulicznym w każdym domu rządzą przecieki. O ile przeciek (zwykle kontrolowany) ma czasem pozytywny wpływ na rozwój wydarzeń, o tyle niekontrolowany wyciek ropy, wybuch gazu czy innego szkodliwego syfu to zawsze katastrofa

Największe katastrofy ekologiczne znane ludzkości to:

1. Zatonięcie podczas burzy tankowca Amocko Cadiz u wybrzeży Francji w 1978 roku. Skażono 230 km wybrzeża Bretanii. Wyciekło tysiące ton ropy.

2. Tankowiec Exxon Valdez rozbija się o podwodne skały u wybrzeży Alaski w 1989 roku. Dochodzi do gigantycznego wycieku ropy. Plama ma długość ponad 3800 km.

3. Eksplozja na platformie wiertniczej należącej do BP. Zatoka Meksykańska 2010 rok. Tysiące ton ropy dostaje się do morza.

4. Polska 2020 rok. Nielegalny wyciek tysięcy pakietów wyborczych tuż przed korespondencyjnymi  wyborami prezydenckimi. Pracownicy firmy składującej pakiety zarażeni koronawirusem.

Jak doszło do tej ostatniej katastrofy pokazuje ten film:


O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »