Wojciech Wower: – Nikt nie wie, co nas czeka

Jesteśmy w stanie zawieszenia. Nie wiemy, czy zwalniać ludzi, czy nie zwalniać, czy zawieszać działalność, czy tego nie robić. Nie wiemy, co się będzie działo – mówi Wojciech Wower, przedsiębiorca zarządzający firmami transportową i budowlaną

W Studio Obywatele.News Piotr Niemczyk rozmawia z Wojciechem Wowerem o skutkach polityki rządu związanych z epidemią koronawirusa.

– Jak na razie pomoc państwa nie istnieje. Nie ma żadnych konkretów, np. w sprawie pomocy średnim przedsiębiorstwom. Wszystko jest ogólnikowe. Nie wiemy, jak ma wyglądać ten pakiet antykryzysowy, jak ma wyglądać ta pomoc – mówi przedsiębiorca.


Wojciech Wower: – Transport związany z handlem artykułami spożywczymi nie jest zagrożony. W innych branżach transportowych już zaczynają się zwolnienia, wyrejestrowania pojazdów, wnioski o przedłużenie leasingów, czy spłaty rat. My oczekujemy jasnych deklaracji ze strony państwa. Na czym to wsparcie ma polegać i jak ma wyglądać w przyszłości. Bo jeżeli np. składki ZUS są zawieszone na trzy miesiące, ale potem mają być spłacone, to nie jest to pomoc. Bo to nie jest tak, że dzisiaj jest kryzys, a za trzy miesiące wszystko wraca do normy.

– Na razie jesteśmy w stanie zawieszenia, w stanie niepewności, czekamy na rozwój sytuacji – mówi Wojciech Wower.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »