Wysłuchania obywatelskie. Spotkanie kandydatów z wyborcami


W Toruniu odbędą się „Wysłuchania obywatelskie”, organizowane w ramach inicjatywy Obywatele Mają Głos. Ich celem jest poznanie przed wyborami kandydatów i kandydatki do parlamentu. – Żeby wybierać ludzi, a nie głosować na partyjny totem – podkreśla Wojciech Konopacki z inicjatywny Obywatelski Toruń

Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na sobotę 9 września o godz. 15 w sali konferencyjnej „Katarzynka” w Hotelu Filmar. Będzie transmitowane, a wszystkie informacje o wysłuchaniu opublikowane zostaną na stronie obywatelemajaglos.pl

Wysłuchania organizują wyborcy zrzeszeni w Społecznych Komitetach Wyborców, którzy nie należą do żadnej partii i nie są zaangażowani w kampanię wyborczą. Na spotkanie z wyborcami 9 września zapraszają kandydatów do parlamentu z okręgu wyborczego nr 5: Koalicji Obywatelskiej, Nowej Lewicy i Trzeciej Drogi. – Zależy nam na merytorycznej dyskusji o czekających nas wyzwaniach, zarówno tych w wymiarze lokalnym jak i krajowym – czytamy na wydarzeniu na Facebooku.

Organizatorzy spotkania przygotują, we współpracy z organizacjami pozarządowymi (m.in. Stowarzyszeniem 61), zestaw kilkudziesięciu pytań, które zostaną zadane kandydatkom i kandydatom. Planują zorganizować takie wysłuchania w kilku miastach regionu: Toruniu, Włocławku, Grudziądzu.

Inicjatywę wspiera Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca.

Więcej na TUTAJ.

*

  • Sobota 9 września, godz. 15, sala konferencyjna „Katarzynka” w Hotelu Filmar przy ul. Grudziądzkiej 39 w Toruniu

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »