Zimno, ciemno, śnieg, mróz? Na granicy również

fot. Facebook/Benefit na granicę

Jest już zimno, mokro i ciemno, spadł pierwszy śnieg – zaczął się najcięższy okres dla osób uchodźczych na polsko-białoruskim pograniczu. Dlatego w sobotę 25 listopada o godz. 16.00 Grupa Granica organizuje Benefit na granicę w Otwartej Pracowni Jazdów w Warszawie (ul. Jazdów 3/6). – Będziemy zbierać fundusze na zabezpieczenie granicznych potrzeb zimowych – informuje Grupa

Z zebranych środków zakupiony zostanie niezbędny sprzęt zimowy (ciepłe śpiwory, ultraciepła odzież, jedzenie, leki). – Wszystko wykorzystamy, by ratować zdrowie i życie osób w drodze na granicy polsko-białoruskiej – zapewnia Grupa Granica. – Wesprzyjcie nas aby pomóc osobom uchodźczym, które codziennie próbują pokonać kolejny etap drogi do wolnego, bezpieczniejszego świata – apeluje. Przypomina, że pomaganie jest legalne, a przemoc jest przestępstwem.

W sobotę w Otwartej Pracowni Jazdów będzie muzyka, dobre jedzenie. Szczegółowy program TUTAJ

Organizatorzy przypominają, że na Jazdowie obowiązuje zakaz wjazdu samochodów. – Przybywajcie do Otwartej Pracowni pieszo, rowerem lub komunikacją miejską – proszą.

Więcej o inicjatywie na wydarzeniu Benefit na granicę

fot. Facebook

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »