Zrzutka na mini-noclegownię dla uciekinierów z Ukrainy

znak Obywateli RP na tle ukraińskiej flagi

Od początku marca Obywatele RP prowadzą w swojej siedzibie przy ul. Wolskiej w Warszawie mini-noclegownię/punkt przejściowy dla osób ewakuowanych z Ukrainy. Uciekinierzy spod rosyjskich bomb, niezależnie od narodowości i obywatelstwa, mogą tam zatrzymać się na kilka dni i odpocząć przed udaniem się w dalszą drogę lub znalezieniem miejsca na dłużej

Udało się w tym czasie zapewnić nocleg wielu osobom, w tym wielu dzieciom – czasem tylko na jedną dobę, częściej na kilka. Pieniędzy potrzebujemy głównie na żywność i nagłe wydatki typu lekarstwa.

Obywatele RP: – Darczyńcom nie możemy zagwarantować rozliczenia z każdego zakupu (to będą na ogół drobne kwoty indywidualnie, ale się kumulują), gwarantujemy natomiast, że wszystkie ewentualne nadwyżki z tej zrzutki zostaną przekazane organizacjom wyspecjalizowanym w długoterminowej pomocy uchodźcom.

Wspomóż mini-noclegownię! Link do zrzutki TUTAJ

O autorze

1 thought on “Zrzutka na mini-noclegownię dla uciekinierów z Ukrainy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »