Uwolnić aktywistów, ścigać aferzystów [ZDJĘCIA]

Gdy w Pałacu Mostowskich przesłuchiwani byli aktywiści zatrzymani za plakaty krytykujące ministra Szumowskiego, przed pałacem demonstrowano przeciwko nadużywaniu władzy przez policję. Zobacz zdjęcia Piotra Łapińskiego

W poniedziałek i we wtorek zostały zatrzymane dwie osoby za rzekome wywieszanie na nośnikach reklamowych firmy AMS plakatów krytykujących ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Jako pretekst zatrzymania policja podała „podejrzenie kradzieży z włamaniem na szkodę spółki AMS na kwotę 450 zł”.

W obronie zatrzymanych Akcja Demokracja, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, KOD, Obywatele RP, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Wolne Sądy wydały wspólne oświadczenie. W środę przed Ministerstwem Zdrowia, a potem przed Pałacem Mostowskich, gdzie byli przesłuchiwani aktywiści, zorganizowana została demonstracja. Przeciwko policyjnym praktykom protestowało kilkadziesiąt osób, w tym Obywatele RP i grupy antyfaszystowskie.

Na początku protest przebiegał spokojnie w towarzystwie kilkunastu funkcjonariuszy. Jednak po chwili  pojawiły się liczne posiłki policyjne. Policjanci zaczęli nawoływać do rozejścia się, wyciągali z tłumu osoby, które nie chciały być legitymowane. Pawła Kasprzaka z Obywateli RP i fotoreporterkę OKO.press oskarżano o naruszenie nietykalności funkcjonariusza, posłance Urszuli Zielińskiej uniemożliwiono kontrolę policyjnej interwencji.

Demonstracja na zdjęciach Piotra Łapińskiego: 


fot. Piotr Łapiński / LAPP PRESS FOTO

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »