Cel – codziennie kilka godzin premierowego programu

To gigantyczne przedsięwzięcie. Ale konieczne — mierzyć się dzisiaj trzeba zarówno z propagandą TVP, jak i z zalewem treści produkowanych przez partie, organizacje i środowiska skrajnej prawicy.

Wyzwaniem jest także poziom mediów wciąż niezależnych od władzy. Utrzymanie ich politycznej niezależności stoi pod znakiem zapytania i dziś już nierzadko budzi wątpliwości. Komercyjne media zależą od rynku i jego fatalnych mechanizmów. Nie ma w mediach miejsca na rzetelną debatę, rządzi prawo gorszego pieniądza, zanikają powinności czwartej władzy, misja organizowania opinii publicznej, krytycznego patrzenia na ręce nie tylko władzy, ale również każdej partii. Nie ma miejsca na edukację, promocję kultury, namysł nad rzeczywistością.


Napisz do nas, jeśli masz propozycję programu. Interesujący jest każdy temat: społeczeństwo, kultura, sztuka, gospodarka, nauka, ekologia, nie tylko i nie przede wszystkim polityka. Nie tylko Polska i nasze sprawy. Brak funduszy nie jest przeszkodą — zaradzimy temu wspólnie. Redakcja zastrzega sobie prawo wyboru spośród ofert i wpływ na kształt realizowanych u nas programów, ale zasadą jest bezstronność ideowa, polityczna i każda inna. Wymogiem jest rzetelność. Czytelna wartość, którą wnosisz.

Z powodów finansowych i organizacyjnych pierwszeństwo będą miały programy studyjne.

O współpracę prosimy ruchy obywatelskie — jak KOD, OSK i inne. Również inne ruchy nieformalne, zajmujące się np. ekologią. Każdy może mieć u nas swój program.


Do współpracy zapraszamy także media. Wszystko, co produkujemy, jest dostępne na wolnej licencji Creative Commons 1.0, co oznacza, że każdy z materiałów może być wykorzystany nawet bez uznania autorstwa — w dowolnej formie i w dowolnym celu. Zapraszamy do korzystania z naszych materiałów.

Będziemy wdzięczni, jeśli wspomną Państwo o nas. Zadowoleni, jeśli z linkiem do strony. Usatysfakcjonowani, jeśli materiałowi będzie mógł towarzyszyć link to zbiórki finansowej na produkcję tego programu. To jednak żadną miarą nie są nasze warunki.

Media i ich redakcje zapraszamy do współpracy realizacyjnej. Możecie u nas realizować z naszym udziałem produkcje dla siebie. Mogą mieć u Was pierwszą emisję. Warunkiem jest jednak Creative Commons — pracujemy na to, by wartościowe treści były dostępne bez ograniczeń. Nasz cel — kilka godzin programu dziennie — nie jest planem naszej ekspansji: chcemy tyle dodać do obecnego wszędzie, zwłaszcza w sieci, zalewu bezwartościowej, krzykliwej papki.

W stosunku do innych mediów nie jesteśmy konkurencją — jesteśmy komplementarni.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »