Cel – opinia publiczna, z którą będzie trzeba się liczyć

Jeśli uważasz, że polityka to fałsz, jesteś u siebie. Jeśli nie ufasz politykom, pomóż rozwijać się niezależnym, krytycznym mediom. Antypartyjne resentymenty są niebezpieczne, bywają groźne dla demokracji — bo przecież nie znamy innego kształtu demokracji, jak tylko partyjny parlamentaryzm. Ale symptomy kryzysu parlamentaryzmu widoczne są gołym okiem.

Cynizm polityków ich nie dyskwalifikuje. Cyniczny polityk zrobi, co mu się opłaca. Mamy polityków takich, jakich sobie wychowaliśmy. Biernych, intelektualnie leniwych — „wybierzcie mnie, bo tamci są gorsi”. Kunktatorskich. Silna, zorganizowana, świadoma problemów wspólnoty opinia publiczna jest koniecznym warunkiem zmiany.

Zapisz się do newslettera Obywatele.News, a prześlemy Ci informacje o nowościach, powiadomienia o ważnych debatach, alerty o kampaniach prowadzonych przez ruchy i organizacje społeczne.

* pola wymagane

Administratorem danych jest Fundacja Wolni Obywatele RP z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wolskiej 46/48, 01-187 Warszawa (kontakt mailowy: kontakt@obywatele.news). Podanie danych jest dobrowolne, podstawą przetwarzania jest moja zgoda, którą mogę w dowolnym momencie wycofać. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej wycofaniem. Przysługuje mi prawo dostępu do treści dotyczących mnie danych oraz ich sprostowania, prawo do żądania usunięcia moich danych lub ograniczenia ich przetwarzania.

O autorze

1 thought on “Cel – opinia publiczna, z którą będzie trzeba się liczyć

  1. Wypełniacie potrzebę czasu, może nawet chwili. Wyrazy wdzięczności i prośba o wytrwałość. Zbigniew Bursa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »