Kombatantki Powstania Warszawskiego wzywają do zaprzestania fali nienawiści

Wanda Traczyk-Stawska i Anna Przedpełska-Trzeciakowska walczyły w Powstaniu Warszawskim. W niedzielę 21 czerwca z cokołu przyszłego pomnika Solidarności, na rogu ulic Kopernika i Świętokrzyskiej w Warszawie, chcą zaapelować do polityków i dziennikarzy, by zaprzestali hejtu

Solidarność to idea, która połączyła społeczeństwo – wtedy przeciwko wrogiemu systemowi – dziś ponad podziałami ideologicznymi i politycznymi – przeciwko mowie nienawiści! – piszą uczestniczki Powstania Warszawskiego w zaproszeniu na wydarzenie.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Polscy naukowcy żądają zaprzestania kampanii szczucia środowisk LGBT


Apelują: – Wymażmy wspólnie cudzysłów z Solidarności. Solidarność nie potrzebowała cudzysłowu. Była słowem uniwersalnym, powszechnym, a nie nazwą własną. To uniwersalna wartość społeczna – odwrotność partykularyzmu, konformizmu, ideologizacji, propagandy i polaryzacji politycznej. Solidarność to fundament życia publicznego, akurat w Polsce, na masową skalę, potwierdzony historycznie.

Organizatorzy proszą, aby nie zapomnieć o maseczkach i zachowaniu bezpiecznej odległości.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »