Obywatele na posłów. Rozmowa o starcie ruchów obywatelskich w wyborach do Sejmu i Senatu

W sobotę 22 stycznia III Kongres Obywateli RP podjął 10 uchwał, z których najważniejsza jest o tym, że Obywatele RP są zdecydowani na kandydowanie w najbliższych wyborach do Sejmu i Senatu. Domagają się wspólnej listy wszystkich sił prodemokratycznych, wyłonionej w prawyborach

O starcie ruchów i organizacji obywatelskich w wyborach Paweł Wrabec rozmawia z aktywistami: Pawłem Kasprzakiem, Ewą Borguńską, Martą Połtowicz – Bobak i Dariuszem Bobakiem.


O autorze

1 thought on “Obywatele na posłów. Rozmowa o starcie ruchów obywatelskich w wyborach do Sejmu i Senatu

  1. Też jestem świeżo po lekturze Tuska i Appelbaum i widzę tam raczej pragmatyzm. Dziękuję Panu Kasprzakowi za realizm. Nie zgadzam się natomiast, że bez „piekielnie trudnych wyzwań” nie pozostanie nikt w centrum. I jeszcze jedno – poblem mediów jest ogromny, ale nie „naszych mediów”, COŚ TAKIEGO NIE MA PRAWA ISTNIEĆ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »