Obywatelska akcja składania samodonosów w solidarności z Janiną Ochojską – rozmowa z inicjatorami

To co się dzieje teraz na granicy polsko – białoruskiej nosi znamiona zbrodni przeciwko ludzkości. Nie chodzi tylko o ofiary śmiertelne, ale o to, że do ofiar kryzysu humanitarnego uniemożliwia się dostęp lekarzom, nie pozwala się dostarczać im żywności, wody, nie mówiąc o wywózkach do lasu dzieci, kobiet w ciąży itd. Te wszystkie działania są zakazane w polskim prawie – mówi Kajetan Wróblewski.

Paweł Wrabec rozmawia z nim i Ewą Borguńską, współorganizatorami akcji składania samodonosów do prokuratur. Akcja była aktem solidarności z Janiną Ochojską, której grożą prokuratorskie zarzuty po tym, jak oceniła sytuację na granicy polsko-białoruskiej.

Kajetan Wróblewski: – Nie spodziewałem się takiego odzewu. Na liście sygnatariuszy, którzy zdecydowali się złożyć samodonos w prokuraturze jest już 156 osób.

Ewa Borguńska i Kajetan Wróblewski opowiadają, jak dalej ma wyglądać ta akcja.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »