Tęczowe flagi na magistracie to symbol tolerancji – list do prezydent Zdanowskiej

Tolerancja oraz obrona ludzi przed prześladowaniem i agresją nie ma barw politycznych, a jest wyrazem zwykłego człowieczeństwa – piszą do rady miasta i prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej Obywatele RP Łódź, Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom i Fabryka Równości Łódź. Domagają się wywieszenia tęczowej flagi na budynku magistratu

Wczoraj w tej sprawie złożyli petycję. – Wywieszenie na budynku magistratu tęczowej flagi, będącej symbolem tolerancji właśnie i szacunku dla każdego człowieka, byłoby jasnym sygnałem dla każdego, że łódzkie władze samorządowe w sposób zdecydowany i mocny odcinają się od haniebnej nagonki na środowiska mniejszości osób LGBT – piszą. Uważają, że taki gest potwierdziłby, że Łódź jest miastem wielokulturowym zdecydowanie przeciwnym jakimkolwiek przejawom homofobii, ksenofobii, rasizmu i wykluczenia, w jakiejkolwiek formie.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Harvey Milk, tęcza i sklep mięsny w San Francisco


– Tolerancja oraz obrona ludzi przed prześladowaniem i agresją nie ma barw politycznych, a jest wyrazem zwykłego człowieczeństwa – podkreślają.

Szanowna Pani Prezydent, Szanowni Radni

Jednym z podstawowych i najważniejszych wartości, które określają demokratyczne państwo prawa są prawa człowieka. Prawa, które obowiązują każdego obywatela i każdego obywatela są niezbywalnym przywilejem.

Art. 32 Konstytucji stanowi, że Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu publicznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Trwając od wielu miesięcy nagonka na środowiska osób nieheteronormatywych jest jaskrawym dowodem na to, że obecne władze III RP te prawa w sposób oburzający łamią, wykorzystując do tego służby państwowe oraz publiczne media. Próby uprzedmiotowienia sporu wokół tych środowisk są ewidentną próbą odczłowieczania tej grupy społecznej i odebrania im praw i wolności przysługujących każdemu, bez względu na pochodzenie, światopogląd czy preferencje seksualne. Jako przedstawiciele łódzkich  środowisk opozycji demokratycznej, jako ruch Obywatele RP, stanowczo domagamy się od władz samorządowych naszego miasta wyrażenia publicznej solidarności i poparcia dla tych osób, bo uważamy za obowiązek każdej demokratycznej instytucji w Polsce, wyrażenia jasnego stanowiska w kwestii poszanowania praw i wolności obywatelskich każdego człowieka.

Tolerancja oraz obrona ludzi przed prześladowaniem i agresją nie ma barw politycznych, a jest wyrazem zwykłego człowieczeństwa.

Wywieszenie na budynku magistratu tęczowej flagi, będącej symbolem tolerancji właśnie i szacunku dla każdego człowieka, byłoby jasnym sygnałem dla każdego, że łódzkie władze samorządowe w sposób zdecydowany i mocny odcinają się od haniebnej nagonki na środowiska mniejszości osób LGBT i potwierdzałoby jednoznacznie, że Łódź jako miasto wielokulturowe jest miastem zdecydowanie przeciwnym jakimkolwiek przejawom homofobii, ksenofobii, rasizmu i wykluczenia, w jakiejkolwiek formie. Dlatego postulujemy wywieszenie takiej flagi na budynku UMŁ jako symbolu solidarności z wszelkimi mniejszościami.

Obywatele RP Łódź
Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom
Fabryka Równości Łódź

Fot. Obywatele RP Łódź/Facebook

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »