Trzecia rocznica „Czarnego Poniedziałku”

We wrześniu 2016 roku Sejm odrzuca projekt obywatelski „Ratujmy Kobiety”, kierując jednocześnie do dalszych prac projekt „Stop aborcji”. W odpowiedzi na to partia Razem i środowiska kobiece organizują protesty w 9 miastach Polski.

Marta Lempart we Wrocławiu wzywa do ogólnopolskiego protestu „Czarny Poniedziałek”/Ogólnopolski Strajk Kobiet 3 października. Tego dnia kilkaset tysięcy ludzi, kobiet i mężczyzn, protestuje w 147 miastach przeciwko pozbawieniu kobiet-obywatelek praw człowieka. 6 października Sejm odrzuca projekt „Stop aborcji”.

W przeddzień 3. rocznicy „Czarnego Poniedziałku”, jedynego protestu, który „zatrzymał PiS”, Obywatele.news rozmawiają z Martą Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Paweł Wrabec

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »